Strona głównaWiadomościTwitch zostanie zbojkotowany? W tle liczne oskarżenia

Twitch zostanie zbojkotowany? W tle liczne oskarżenia

Część społeczności Twitcha coraz częściej i coraz głośniej mówi o problemach, jakie trapią platformę. Niektórzy najwięksi streamerzy mieli wręcz wykorzystywać swoją pozycję do wykorzystywania kobiet.

W ostatnich dniach media społecznościowe, a przede wszystkim Twittera, zalazła fala oskarżeń skierowanych częściowo w stronę Twitcha. Najpopularniejsza platforma streamingowa oskarżana jest o nie robienie zbyt wiele w kwestii swoich najpopularniejszych twórców, którzy zostali oskarżeni między innymi o wykorzystywanie swojej pozycji do molestowania kobiet, a także rasistowskie i homofobiczne komentarze. Sprawa stała się na tyle poważna, że Emmett Shear – szef Twitcha – opublikował list, który wysłał do wszystkich pracowników. Sama platforma wystosowała też krótkie oświadczenie.

– Bardzo ważnie traktujemy oskarżenia o molestowanie seksualne. Aktywnie przyglądamy się kontom dotyczącym streamerów powiązanych z Twitchem i w stosownych przypadkach będziemy współpracować z organami ścigania. Jesteśmy wdzięczni za odwagę, którą wykazały się osoby wychodzące naprzód i mówiące o swoich doświadczenia. Jesteśmy oddani temu, aby społeczność streamerska była bezpieczna dla wszystkich – brzmi oświadczenie Twitcha.

Z listu wysłanego przez szefa Twitch do wszystkich pracowników dowiadujemy się, że platforma bardzo poważnie podchodzi do wszystkich oskarżeń i zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec wybranych twórców. Część może utracić partnerstwo, a niektórzy zostaną nawet zbanowani. Niestety, na razie nie wiadomo, o jakich streamerów chodzi. W ostatnich dniach z tego typu oskarżenia skierowano w kierunku znanego komentatora CS:GO – Henryego ‘HenryG’ Greera.

Twitch

Twitch zostanie zbojkotowany?

Niektórzy widzowie nakłaniają do zbojkotowania Twitcha. W ramach protestu nakłaniają streamerów do zrezygnowania z transmisji w dniu 24 czerwca. W ten sposób chcą zwrócić uwagę platformy na trawiące ją problemy. Z kolei inni zapewniają, że w najbliższym czasie anulują wszystkie swoje subskrypcje na licznych kanałach. Zamiast tego mają dawać twórcom donate’y, aby ominąć Twitcha, który w ten sposób nic na tym nie zarobi.

Nie ma wątpliwości, że z perspektywy Twitcha i wielu użytkowników sprawa jest bardzo poważna. Platforma musi się też przygotować na przyjęcie całej fali twórców z Mixera, bowiem platforma zostaje zamknięta.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię