Advertisement
Strona głównaGryAktualnościKonkurent Twitcha zostanie zamknięty

Konkurent Twitcha zostanie zamknięty

Mixer to platforma streamingowa należąca do Microsoftu. Miała ona konkurować z Twitchem należącym do Amazonu, jednak nie wytrzymał tak dużej konkurencji i zostanie zamknięty.

Microsoft poinformował, że w przyszłym miesiącu zakończy działalność swojej platformy Mixer. Właściciele Xboxa przeniosą się na Facebook Gaming. Co więcej, wszystkie istniejące konta oraz umowy ze streamerami zostaną również przeniesione.

Zobacz: Spider-Man 2 na PlayStation 5 na pewno powstanie

Zamknięcie usługi nastąpi 22 lipca. Mixer zanim został wykupiony przez Microsoft nosił nazwę Beam.io. Firma miała nadzieję na zdobycie większej oglądalności przez przyciągnięcie do współpracy znanych streamerów takich jak Ninja czy Shroud. Początkowo faktycznie spowodowało to przyciągnięcie do usługi widzów.

Mixer

Phil Spencer szef Xbox wyjaśnił w oświadczeniu dla serwisu The Verge przyczyny podjęcia takiej decyzji:

Kiedy myślimy o xCloud i możliwości odblokowania gry dla 2 miliardów graczy, wiemy, że ważne będzie aby nasze usługi znalazły szeroką widownię, a Facebook daje nam taką możliwość.

Facebook Gaming jest alternatywą dla Twitcha i zyskał dużą popularność wśród użytkowników serwisu. Facebook ma również znacznie większe zasięgi niż Mixer. Spencer twierdzi, że xCloud zintegruje się z Facebook Gaming i umożliwi oglądanie gier ogrywanych strumieniowo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię