Strona głównaWiadomościTwój laptop nie domaga w grach? Zotac Amp Box zaradzi temu problemowi

Twój laptop nie domaga w grach? Zotac Amp Box zaradzi temu problemowi

Zotac Amp Box to nowa seria zewnętrznych kart graficznych, dzięki którym laptopa można zamienić w wydajną maszynę do grania.  Do wyboru są dwie wersje – standardowa i mini.

Zewnętrzna karta graficzna nie jest niczym nowym na rynku hardware’owym. Podobne konstrukcje pojawiają się w sprzedaży od kilku lat i najwyraźniej cieszą się jakimś tam powodzeniem. Gdyby tak nie było, to kolejne firmy nie decydowałyby się na wchodzenie w ten segment. A grupa ciągle się powiększa. Do grona firm z zewnętrzną kartą graficzną w portfolio już jakiś czas temu dołączył Zotac (pewnie gdzie około 2016 roku), który teraz poszerza swoją ofertę o modele Amp Box.

Do sprzedaży trafią dwa modele: Zotac Amp Box o wymiarach 15 x 26 x 27 cm oraz Zotac Amp Box Mini o wymiarach 10 x 18 x 28 cm. Oba modele są zdolne pomieścić dwuslotowe karty graficzne o maksymalnej długości 20 cm. Mniejszy model wyposażony jest w zasilacz o mocy 150 W, a większy oferuje moc 250 W, więc w teorii poradziłby sobie nawet z GeForcem GTX 1080 Ti. Tylko najpierw należałoby znaleźć taką kartę o długości do 20 cm.

Zewnętrzne karty graficzne Zotaca podłącza się do komputera przy pomocy złącza Thunderbolt 3, które oferuje transfer na poziomie 40 Gb/s. To cztery raz więcej niż w przypadku USB 3.1 Gen 2, więc to jedyny sensowny wybór. Szkoda, że wciąż niewiele laptopów jest wyposażana w tego typu port, przez co wykorzystanie Zotac Amp Box jest dość ograniczone. Karty mają być oficjalnie zaprezentowane w trakcie styczniowego CES 2018. Ceny nie są jeszcze znane. No i samą grafikę trzeba dokupić osobno 😉

Zdecydowalibyście się na taki zakup?

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię