Strona głównaGryAktualnościTwórca Days Gone stwierdza – kochasz grę, kup ją za pełną cenę

Twórca Days Gone stwierdza – kochasz grę, kup ją za pełną cenę

Cena gier w dniu premiery może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego wielu graczy czeka na promocje. Z kolei jeden z twórców Days Gone sugeruje, że gry powinniśmy kupować zawsze za pełną cenę.

Dyrektor kreatywny Days Gone, mówi, że gracze nie powinni narzekać jeśli gra nie doczekała się kontynuacji jeśli nie kupili jej po „pieprzonej pełnej cenie”. Stwierdza on także, że jeżeli kochasz jakiś tytuł, to powinieneś kupić go za pełną cenę, a nie czekać na promocje.

Nie narzekaj, jeśli gra nie otrzyma kontynuacji, jeśli nie wspierałeś jej podczas premiery.

Zobacz: Resident Evil Village – nowy trailer oraz sporo nowych informacji o serii

W wywiadzie na kanale YT Davida Jaffe’a zapytano Johna Garvina, czy debiut gry w usłudze PS Plus wzbudził zainteresowanie graczy tytułem.

Mam opinię na temat czegoś, co może zainteresować twoich odbiorców i niektórych z nich wkurzyć. Jeśli kochasz grę, kup ją za cholerną pełną cenę. Nie mogę powiedzieć ile razy widziałem, jak gracze mówią, tak mam to, kupiłem przez PS Plus, zresztą nieważne.

Potem dodał:

To tak jakby, God of War sprzedał się w milionach egzemplarzy  w chwili premiery, a Days Gone nie. Mówię tylko jako programista – nie pracuję dla Sony i nie wiem, jakie to są liczby.

Garvin wypowiedział się również o wpływie piractwa na tworzenie gier:

Mogę wam powiedzieć, że kiedy robiliśmy Dark Mirror, byliśmy wk-wieni, bo piractwo było czymś, czym Sony sobie nie zawracało głowy. Pokazaliśmy im torrenty, na stronie było 200 000 pobrań kopii Dark Mirror. Jeśli dobrze pamiętam – liczby mogą być inne, ale mimo wszystko byłem wkurzony, pomyślałem, to są nasze pieniądze, z mojej kieszeni.

Myślę więc, że wzrost zaangażowania w grę nie jest tak ważny, jak to czy kupiłeś ją za pełną cenę. Bo jeśli tak, to oznacza bezpośrednie wsparcie twórców.

Days Gone już 18 zadebiutuje również na PC. Z kolei Days Gone 2 nie zostanie stworzony, ze względu na długi czas rozwoju oryginału i mieszany odbiór graczy. Ekipa Sony Bend najwyraźniej pracuje teraz z Naughty Dog przy projekcie dla wielu graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię