Strona głównaGryAktualnościResident Evil 4 dostanie specjalną wersję dla Oculus Quest 2

Resident Evil 4 dostanie specjalną wersję dla Oculus Quest 2

Resident Evil 4 otrzyma nową wersję. Nie będzie to jednak remake, a specjalna wersja, dla gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest 2.

Resident Evil 4 wraca – ale nie  tak, jak wielu mogłoby się spodziewać. Gra otrzyma wersję dla wirtualnej rzeczywistości dla Oculus Quest 2, w którym widok trzecioosobowy zostanie zastąpiony widokiem z oczu bohatera. Nowa wersja RE4 została zapowiedziana na specjalnym wydarzeniu z okazji 25-lecia serii. Pokazano też fragment rozgrywki. Kontrolery Oculusa pozwolą między innymi na podnoszenie i manipulowanie obiektami, celowanie i strzelanie oraz wycinanie sobie drogi nożem.

Oprócz widoku, w samej grze niewiele się zmieniło. Nadal chodzi przede wszystkim o przetrwanie w Los Ganados. Zyskamy jednak nieco więcej opcji walki, bo nasza postać będzie mogła jednocześnie nosić broń palną w jednej ręce, a nóż w drugiej. 

Zobacz: Resident Evil Village – nowy trailer oraz sporo nowych informacji o serii

Mimo wszystko, na temat nowej gry nie zdradzono specjalnie wielu informacji. Kolejny pokaz powinien mieć miejsce 21 kwietnia, kiedy to odbędzie się wydarzenie Oculus Gaming Showcase. Szkoda jednak, że nie pojawiły się żadne informacje na temat “właściwego” remake RE4 – do czego 25-lecie serii byłoby idealną okazją.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię