Strona głównaGryAktualnościTwórca PUBG odchodzi od gatunku Battle Royale

Twórca PUBG odchodzi od gatunku Battle Royale

Brendan Greene to człowiek, który o gatunku Battle Royale wie chyba wszystko. Chociaż trudno jednoznacznie określi, co było pierwsze i kto na kim się wzorował, to przez wielu jest on uznawany za ojca tego gatunku. Szkoda tylko, że sam ma go już dosyć i zamierza wypróbować czegoś nowego.

Zacznijmy od tego, że Brendan Greene to człowiek, który stoi za grą PlayerUnknown’s Battleground, a wcześniej stworzył między innymi mod Battle Royale do Army, a także współpracował z twórcami H1Z1. Można zatem powiedzieć, że ten gatunek jest mu znany jak żaden inny. Ale najwyraźniej miarka się przebrała. Greene przyznał, że ma dosyć Battle Royale. Dlatego uruchamia nowe studio w Amsterdamie, które otrzymało nazwę PUBG Special Projects.

Zobacz: Call of Duty: Blackout za darmo przez cały kwiecień!

– Nie robimy tego dla pieniędzy. Ewentualnie, w którymś momencie pewnie do tego dojdzie, ale na razie chcemy mieć czas na eksplorowanie nowych możliwości. Ale nie ma tutaj żadnego terminu. Mamy kilka lat na zabawę. Gaming i branża stały się tak trudne, że mamy ogromne szczęście, mogąc sobie na to pozwolić – powiedział Brendan Greene w rozmowie z GamesIndustry.

Greene powiedział także kilka słów na temat PUBG i stojących przed nim wyzwań.

– Odnieśliśmy dużo większy sukces niż się spodziewaliśmy. Ale chcę to teraz wykorzystać. Nie chcę marnować lat, robiąc głupie rzeczy. Mam ogromne szczęście mogąc poświęcić ten rok, dwa lata czy nawet trzy lata na pracowanie nad nowymi pomysłami. Byłoby to głupotą, gdybym to zmarnował. Chcę mieć przy tym trochę zabawy i przy okazji zobaczyć, czy uda mi się stworzyć coś dobrego – skomentował.

Zobacz: Fortnite ma się dobrze i chwali się rekordową liczbą graczy

Twórca PUBG przyznał też, że jego zdaniem gry Battle Royale nie powinny próbować większej liczby graczy niż 100. Jest on zdania, że mapa musiałaby być zbyt duża, a mecze byłyby za długie. Więcej nie zawsze oznacza lepiej. Podał tutaj przykład Minecrafta, który jest prostą, ale bardzo popularną grą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię