Advertisement
Strona głównaKonsoleTwórca The Last of Us i Uncharted zasilił szeregi nowego studia Sony

Twórca The Last of Us i Uncharted zasilił szeregi nowego studia Sony

Do ekipy nowego studia Sony w San Diego dołączył projektant środowiska w takich grach jak Uncharted i The Last of Us 2. Wygląda na to, że szykują się kolejne grube produkcje na PS5.

Studio Sony w San Diego jest jedną wielką zagadką. Zostało ono założone kilka lat temu we współpracy ze specjalistami animacji ruchu z Visual Arts Service Group. Nie jest wiadome nad jaką grą obecnie pracuje ekipa. Sony z kolei nigdy oficjalnie nie podało jego oficjalnej roli. Samo studio nie ma nawet oficjalnej nazwy.

Zobacz: PS Plus – z okazji 10-leci dodatkowa gra w bonusie

Wydaje się, że pracownicy pracują nad czymś i są już tego efekty. Od jakiegoś czasu prowadzona jest tam wzmożona rekrutacja, w ramach, której do zespołu zostało zwerbowanych wielu byłych członków Naughty Dog. Niedawno trafił tam także Zak Oliver, który przeszedł Naugthy Dog w zeszłym miesiącu.

Uncharted 4

Oliver dołączył jako główny projektant środowiska. Podczas pracy w Naughty Dog zajmował się tworzeniem środowiska w The Last of Us, The Last of Us 2 oraz Uncharted 4.

Zobacz: Epic Games nazywa PlayStation 5 “arcydziełem system designu”

Według plotek nowy zespół programistów Sony w San Diego pracuje nad kolejną częścią Uncharted. Jednak do tej pory Sony tego nie potwierdziło. Jim Ryan – dyrektor generalny PlayStation przyznał, że Sony ma w planach wiele innych gier na PS5, które dopiero zamierzają ogłosić. Możliwe, że o projekcie z San Diego dowiemy się później. Tymczasem trzymamy rękę na pulsie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię