Strona głównaGryTwórcy Eve Online sprzedani za 425 mln dolarów

Twórcy Eve Online sprzedani za 425 mln dolarów

Eve Online, to ta gra, w której co jakiś czas dochodzi do wielkich bitew kosmicznych, gdzie straty liczone są w setkach tysięcy prawdziwych dolarów. Za produkcję odpowiada islandzkie studio Crowd Control Productions, które za 425 mln dolarów zostało kupione przez Koreańczyków z Pearl Abyss.

Eve Online to gra sieciowa, którą śmiało można nazwać swego rodzaju fenomenem. Po pierwsze, jest to przeogromna produkcja z tysiącami układów słonecznych. Po drugie, gracze często mają do dyspozycji statki warte grube dolary, które w trakcie ogromnej bitwy mogą zostać zniszczone. Eve Online kilkukrotnie już zasłynęło z kosmicznych walk, w których starty liczone były w setkach tysięcy dolarów. A to wszystko stworzone zostało przez islandzkie studio CCP Games.

Teraz Crowd Control Productions stanie się własnością koreańskiego dewelopera Pearl Abyss. Transakcja została wyceniona na 425 mln dolarów. W jej ramach Azjaci przejmą wszystkie aktywa CCP Games, w tym główne studio w Rejkiawiku, a także biura w Londynie i Szanghaju. Jednocześnie twórcy Eve Online cały czas mają pozostać podmiotem niezależnym. Żaden z 250 pracowników nie ma stracić pracy.

Transakcja ma zostać sfinalizowana 12 października. Pearl Abyss to twórcy gry MMO Black Desert, która ma około 9,5 mln graczy na całym świecie (większość z Azji). Przejęcie CCP Games ma pomóc w dalszym rozwoju obu tytułów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię