Strona głównaWiadomościTwórcy Forza Horizon pracują nad nowym RPG z otwartym światem

Twórcy Forza Horizon pracują nad nowym RPG z otwartym światem

Playground Games – twórcy Forza Horizon, pracują nad nową grą RPG z otwartym światem. Z tej okazji zatrudnili kilku znanych deweloperów, którzy tworzyli takie hity jak Battlefront II, GTA V, Hellblade oraz Metal Gear Solid V.

Playground Games, we współpracy z Turn10, odpowiedzialni są za trzy części gier wyścigowych Forza Horizon. Teraz studio ma w planach kolejną produkcję. Tym razem stawiają na bardzo popularne w ostatnim czasie RPG z otwartym światem. Zaistnienie w tym gatunku nie jest zadaniem łatwym, ale mają w tym pomóc znane nazwiska, które w swoich CV mają wiele hitowych produkcji. Na ten moment nie wiadomo czy produkcja jest finansowana przez Microsoft. Jeśli nie, to jest szansa, że tytuł trafi nie tylko na Xboksa One i PC, ale także PlayStation 4.

Dyrektorem nowego oddziału, który będzie pracował nad grą, został Sean Eyestone. Do tej pory był on starszym producentem w EA DICE i był odpowiedzialny za kontrowersyjne Star Wars Battlefront II. Na swoim koncie ma również pracę dla Kojima Productions przy takich markach jak Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oraz Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Oprócz niego w studiu zatrudniono również Willa Kennedyego z Rockstar North, który tworzył misje dla trybu online w GTA V oraz Juana Fernandeza di Simona, który w swoim CV ma między innymi Hellblade: Senua’s Sacrifice oraz Rime. W sumie w 200-osobowa firma ma się powiększyć aż do 400 osób.

Na razie nie wiadomo nic na temat samej gry. Prace najprawdopodobniej jeszcze nawet nie ruszyły, więc na premierę przyjdzie nam poczekać kilka lat.

Źródło: GamesIndustry.biz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię