Strona głównaGryAktualnościTwórcy gier krytykują nowy system zwrotów pieniędzy na GOG

Twórcy gier krytykują nowy system zwrotów pieniędzy na GOG

GOG zaktualizował swoją politykę zwrotów gier, co bardzo nie spodobało się niezależnym deweloperom. Obecnie gracz może ubiegać się o zwrot pieniędzy di 30 dni po zakupie, nawet jeśli ukończył grę. To może prowadzić do nadużyć.

Właściciel platformy apeluje żeby nie wykorzystywać zaufania, na którym oparta jest nowa polityka. To jednak nie przekonało mniejszych deweloperów, o czym dają znać w swoich wpisach na Twitterze. Jednym z nich jest Rami Ismail ze studia Valmbeer, który twierdzi, że 30 dni to zbyt długi okres na ocenę jakości produktu. Podkreśla, że wiele tytułów będzie można przejść w tym czasie, grając zaledwie godzinę dziennie.

Zobacz: GOG.com wprowadza najlepszą politykę zwrotów gier w całej branży

Podobnego zdania jest Ragnar Tørnquist z Red Thread Games, który stwierdza, że nowe zasady będą nadużywane, zwłaszcza w przypadku gier fabularnych, które można szybko przejść. Deweloper zastanawia się, czy nie wycofać się ze sprzedaży gier na GOG. Co więcej, pojawiają się zarzuty, że polska platforma nie konsultowała swoich planów z deweloperami, a o nowych zasadach dowiedzieli się z mediów.

Zobacz: Baldur’s Gate 3 – szczegóły dzisiejszej prezentacji gameplayu

Natomiast Mike Rose – założyciel No More Robots podkreślił, że jest to zbyt długi czas, a co więcej gry nie mają zabezpieczeń DRM, gracz będzie mógł otrzymać zwrot jednocześnie zachowując kopię gry. Sklep nie będzie mógł też zweryfikować ile faktycznie, składający wniosek o refundację grał w dany tytuł.

Jedynym optymistą jest David Szymański, który stwierdza, że gry jego studia można przejść w dwie godziny, ale jak dotąd o zwrot poprosiło mało nabywców. Większość graczy chce wspierać autorów dobrych gier.

A wy często zwracacie gry zakupione na platformach?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię