Strona głównaGryAktualnościTwórcy GTA 6 stworzyli nowy system poruszania postaci

Twórcy GTA 6 stworzyli nowy system poruszania postaci

Opatentowany przez Take-Two, na potrzeby GTA6, system animacji ruchu pozwoli na tworzenie wysoce dynamicznych i realistycznych animacji NPC. Postacie niezależne będą poruszać się inaczej w zależności od pogody czy poziomu obrażeń.

Informacją na temat nowego systemu podzielił się Tobbelobben30 na Reddit. Ten odkrył, że w przeciekach na temat GTA 6 pojawia się nazwisko Tobias Kleanthous. Człowiek ten pracował w Rockstar pomiędzy 2014 a 2021 rokiem i zajmował się sztuczną inteligencją oraz animacją postaci.

Co ciekawe, Kleanthous jest także głównym wynalazcą i autorem patentu o nazwie System and Method for Virtual Character Locomotion, który opisuje na swoim profilu LinkedIn jako dotyczący animowanej kontroli przemieszczania opartej na niektórych kluczowych technologiach, które opracowali i wdrożyli w Rockstar Games. Link do patentu znajdziecie TUTAJ.

Jak napisał Tobbelobben30 – dzięki patentowi deweloperzy zbudowali bibliotekę małych elementów umożliwiających poruszanie się postaci. Bloki te można łączyć na różne sposoby, tworząc szeroką gamę animacji. Rozwiązanie pozwala na tworzenie różnych animacji, na postawie tych małych klocków zamiast osobnego nagrywania animacji na konkretną okazję. Co więcej, postacie mogą zmienić sposób poruszania się w sposób płynny i bardziej naturalny w zależności od aktualnej sytuacji.

Wygląda na to, że animacje NPC wejdą na zupełnie nowy poziom. Zapewne przekonamy się po premierze GTA 6.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię