Strona głównaWiadomościOprogramowanieTwórcy Instagrama stworzyli pierwszy, wspólny projekt od lat - do śledzenia efektów...

Twórcy Instagrama stworzyli pierwszy, wspólny projekt od lat – do śledzenia efektów walki z wirusem

Założyciele Instagrama, Kevin Systrom i Mike Krieger, znów połączyli siły – tym razem jednak nie w celu założenia kolejnego medium społecznościowego. Potrzeba chwili sprawiła, że włączyli się w walkę z koronawirusem w Stanach Zjednoczonych.

Rt.live to pierwszy wspólny projekt twórców Instagrama od momentu oddania go w ręce Facebooka. Jest to strona, która pomaga śledzić postępy w walce z wirusem i jego rozprzestrzenianie się w każdym z amerykańskich stanów. Istnieją już co prawda zbliżone projekty, ale jak powiedział Krieger w wywiadzie dla TechChrunch, ich strona bazuje na opracowanej przez Systorma metodzie obliczania średniej liczby ludzi zarażonych przez konkretną osobę w ujęciu jednego dnia. Jeśli z obliczeń wynika, że współczynnik ten wynosi mniej niż 1, oznacza to, że walka z wirusem idzie coraz lepiej.

Strona ma jeszcze jedną przewagę. Można na niej filtrować wyniki po regionie, dacie, albo miejscach pracy gdzie utrzymywane są jedynie minimalne prace, niezbędne by dane miejsce w ogóle istniało. To powinno dać lepszy obraz sytuacji dla konkretnych stanów, niż tylko liczby dotyczące nowych przypadków, zgonów czy wyleczeń.

Do pewnego stopnia, Rt.live jest wynikiem doświadczenia zebranego przy pracach nad Instagramem. Systrom badał “wiralność” kiedy tworzył systemy, które pomogły Instagramowi w osiągnięciu sukcesu. Można narzekać na niekorzystne efekty popularności sieci społecznościowych, ale jak widać – podobnie jak w przypadku gier – w czasach pandemii przyszedł czas by skorzystać z ich dobroczynnych efektów. Mamy nadzieję, że strona swoim zasięgiem obejmie wkrótce nie tylko Stany, ale też inne kraje – w tym Polskę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię