Strona głównaWiadomościTwórcy Layers of Fear zapowiedzieli premierę Observer, która nastąpi 15 sierpnia ...

Twórcy Layers of Fear zapowiedzieli premierę Observer, która nastąpi 15 sierpnia

Już niedługo polskie studio Bloober Team wyda na świat swoje nowe dziecko. Będzie to cyberpunkowy horror umiejscowiony w nowoczesnej wizji Krakowa.

Pamiętacie wydane rok temu Layers of Fear? Ojcowie tej gry są już na granicy wypuszczenia na rynek nowego horroru o nazwie Observer. Aczkolwiek nie będzie to typowy horror, a pewnego rodzaju jego odłam. Osobny rozdział gatunku, w którym ważniejsze od warstwy grozy jest napięcie psychologiczne.

Jak mało w których grach, miejscem akcji będzie polskie miasto Kraków, stylizowane na lata odległe od współczesności. Twórcy zabiorą nas do roku 2084, do czasów mrocznych, niebezpiecznych, gdzie technologia rozwinęła się tak bardzo, że umożliwiła stworzenie urządzeń do hakowania ludzkich koszmarów. Wcielając się w rolę detektywa Daniela Lazarskiego przeprowadzimy osobiste śledztwo przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań nauki. Zajrzymy w głąb ludzkich snów.        

Jeśli grałeś w naszą pierwszą grę, Layers of Fear, wiesz, że zajmujemy się całkiem innym rodzajem horroru. Coś nieco bardziej mózgowego, emocjonalnego i psychologicznego. Lubimy nazywać to „ukrytym horrorem”. Myślimy o ukrytym horrorze jako podgatunku. Jest tam milion różnych rodzajów gier akcji, ale nie widzisz tego rodzaju różnorodności w grach grozy. Większość gier z gatunku horroru jest w całości oparta na przetrwaniu” – powiedzieli członkowie zespołu Bloober Team.

Grafika promocyjna zdradza ważny szczegół gry, a jest nim główny bohater historii. Kogoś Wam przypomina ten Pan z okładki? To Rutger Hauer we własnej osobie. Nie wiadomo jeszcze jak często będziemy mogli oglądać jego twarz w trakcie rozgrywki, ale jego głos towarzyszyć nam będzie przez cały czas, aż do samego finału. Cofając się do filmografii aktora, można uznać, że jest to najlepsza osoba, jaką można było zatrudnić do tego przedsięwzięca. W końcu wystąpił jako android w „Łowcy androidów”, więc pewnie z niewielkim trudem odnalazł się w surrealistycznej rzeczywistości.

A jak sama gra prezentuje się na ekranie? Przekonajcie się sami. Macie filmik i macie oczy – do dzieła! Z chęcią poznamy Wasze opinie o Observer, więc nie żałujcie słów w sekcji komentarzy. Jej premiera na wszystkich platformach, a w tym na PC, odbędzie się już 15 sierpnia

 

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię