Strona głównaWiadomościTwórcy MMO Marvel Heroes zwijają interes. Masowe zwolnienia z firmie

Twórcy MMO Marvel Heroes zwijają interes. Masowe zwolnienia z firmie

Kilka dni temu świat obiegła informacja o wyłączeniu gry MMO Marvel Heroes. Okazuje się, że działanie Disneya miało bardzo poważne skutki dla twórców tego tytułu – Gazillion Entertainment.

Pracownicy lub raczej byli już pracownicy donoszą na Twitterze, że zostali zwolnieni bez prawa do odpraw. Wszyscy zatrudnieni do tej pory w Gazillion stracili pracę tuż przed amerykańskim Świętem Dziękczynienia. To pokłosie decyzji Disneya, który postanowił zakończyć projekt, jakim była darmowa gra MMO z bohaterami Marvela, czyli Marvel Heroes.

– Z przykrością informujemy wszystkich fanów Marvel Heroes, że nasza współpraca z Gazillion Entertainment właśnie się zakończyła i gra zostanie wyłączona. Szczerze dziękujemy wszystkim graczom, którzy dołączyli do społeczności Marvel Heroes – można było przeczytać w oficjalnym oświadczeniu.

Od początku mówiło się o sporych problemach Gazillion. Firma w ostatnim czasie nie wprowadziła obiecanych dodatków, chociażby z okazji premiery filmu Thor: Ragnarok. Najprawdopodobniej już dużo wcześniej znali plany Disneya i uznali, że w takiej sytuacji nie ma to już większego sensu. Gra ma zostać wyłączona już w najbliższy piątek (24 listopada), chociaż wcześniej mówiono o grudniowej dacie. Niestety, była to największa i najważniejsza produkcja w portfolio Gazillion Entertainment stąd prawdopodobnie decyzja o zamknięciu firmy.

Źródło: IGN

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię