Strona głównaWiadomościTwórcy PUBG dalej walczą z oszustami, mogą na tym ucierpieć też uczciwi...

Twórcy PUBG dalej walczą z oszustami, mogą na tym ucierpieć też uczciwi gracze

Twórcy większości popularnych gier online na PC zmagają się  z różnej maści oszustami i kombinatorami. Nie inaczej jest z deweloperem PlayerUnknown’s Battlegrounds. Do tej pory ekipa PUBG musiała zbanować blisko 1,5 miliona kont nieuczciwych graczy, w ostatniej akcji za jednym razem zablokowano ponad 100 000 kont oszustów. Teraz przysięgają, że będą jeszcze bardziej starać się eliminować nieuczciwych użytkowników.

W tym celu PUBG Corp już niedługo wprowadzi nowe rozwiązania anty-cheat:

Jest nam bardzo przykro z powodu niedogodności na jakie narażeni są nasi gracze w związku z wykorzystywaniem przez oszustów różnego rodzaju programów ułatwiających grę. Cały czas toczymy walkę z twórcami oraz użytkownikami tego typu oprogramowania. Stworzyliśmy wyspecjalizowany zespół, który skupia się na zwalczaniu programów cheaterskich i opracowujemy rozwiązania zapobiegające możliwości ich wykorzystania.

W przyszłym tygodniu wprowadzimy wczesną wersję rozwiązania działającego w czasie rzeczywistym. Teraz koncentrujemy się głównie na blokowaniu nieautoryzowanych programów. Nadal szukamy nowych rozwiązań aby poszerzyć zakres naszych możliwości. Obecnie wykorzystywane zabezpieczenia blokują aplikacje zewnętrzne, które w różny sposób ułatwiają rozgrywkę np. przez modyfikację grafiki. Niektóre programy nie mające wpływu na rozgrywkę w chwili obecnej również mogą zostać zablokowane. Sprawdzamy jednak te aplikacje na serwerach testowych aby w przyszłości nie były blokowane i użytkownicy mogli z nich korzystać.

Oprócz nowych metod walki z oszustami PUBG Corp usprawni również narzędzia do raportowania w grze oraz co może nie spodobać się graczom zablokuje niektóre funkcje, nie mające bezpośredniego związku z cheaterami. Każdy kto z jakiegokolwiek powodu modyfikuje pliki gry może zostać zbanowany. Gra również została zablokowana w udostępnianiu w ramach rodzinnego konta Steam, co ma związek z możliwością wykorzystania pewnych luk w grze. Szkoda, że twórcy muszą posuwać się do takich metod, jednak nieuczciwi gracze nie dają im żadnego wyboru.

Według PUBG Corp, ich rozwiązania anty-cheatowe będą systematycznie ulepszane, możemy się zatem spodziewać coraz większej liczby zablokowanych kont.

I jak padł na Was blady strach czy jednak należycie do jasnej strony mocy i nie korzystacie ze wspomagaczy?

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię