Strona głównaGryTwórcy Radical Heights kończą działalność. Gra przetrwała raptem miesiąc

Twórcy Radical Heights kończą działalność. Gra przetrwała raptem miesiąc

Twórca Gears of War – Cliff Bleszinski – ogłosił, że jego studio Boss Key Productions przestaje istnieć. Firma ma na swoim koncie między innymi produkcję Battle Royale o nazwie Radical Heights, która zadebiutowała raptem miesiąc temu.

Boss Key Productions na ma swoim koncie dwie gry – LawBreakers oraz Radical Heights. Obie miały zdobyć serca i umysły graczy na całym świecie i obie poniosły sromotną porażkę. Co gorsze, tytuł z gatunku Battle Royale dostępny jest zaledwie od miesiąca. Tyle czasu wystarczyło, aby studio stwierdziło, że to się po prostu nie uda.

Szef i założyciel Boss Key Productions – Cliff Bleszinski, opublikował oświadczenie na Twitterze:

– Od dzisiaj Boss Key Productions przestaje działać. Cztery lata temu postawiłem sobie za cel stworzenie światowej klasy studia i zatrudniłem najbardziej utalentowanych ludzi w branży. Pracowali bez wytchnienia, aby stworzyć wysokiej jakości produkcje i chociaż mieliśmy swoje wzloty i upadki, to wierzę, że dobrze się przy tym bawiliśmy. LawBreakers było świetną grą, która niestety nie zdobyła popularności i dlatego w ostatniej chwili rozpaczy postanowiliśmy spróbować sił w gatunku Battle Royale z grą Radical Heights, która została nieźle przyjęta. Jednak było to za mało i za późno – napisał Cliff Bleszinki.

Legendarny twórca między innymi Gears of War zapowiedział, że robi sobie przerwę od gier, ale kiedyś ma nadzieję wrócić i znowu stworzyć coś wspaniałego. Jednocześnie zapewnił, że serwery Radical Heights jeszcze przez jakiś czas będą działać. Tylko po co teraz w ogóle na nie wchodzić? Jak widać sam gatunek Battle Royale nie zapewnia sukcesu.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię