Strona głównaGryTwórcy serii The Walking Dead stworzą grę na licencji serialu Stranger Things

Twórcy serii The Walking Dead stworzą grę na licencji serialu Stranger Things

Jedenastka, Dustin, Mike, Lucas i Will zadebiutują na nowej platformie. Z telewizyjnego planu przejdą prosto do cyfrowego świata.

Studio Telltale Games tuż po zakończeniu prac nad ostatnim sezonem The Walking Dead zabierze się za kolejny projekt. Po podpisaniu umowy z Netflixem spróbują odtworzyć niesamowicie wciągający klimat z serialu Stranger Things. Damy sobie uciąć kable od myszek, że będzie to gra przygodowa korzystająca z mechanizmów rozgrywki z poprzednich ich gier. Nie oznacza to jednak, że będzie niegrywalna.

Niemal wszystkie gry rozpisane przez Telltale bazowały na licencji serialu, komiksu lub książki i wszystkie z nich mimo powtarzalnych schematów zostały ocenione przez graczy lepiej niż tylko dobrze. Doskonale wiedzą jak zbudować właściwy klimat dla danego uniwersum, przyklejając do monitora nie tylko fanów marki, ale też entuzjastów narracyjnej przygody. Co istotne, twórcy nie kopiują, a starają się na nowo opowiadać historie postaci, traktując pierwotne luki w scenariuszu jako pomysł do dopowiedzenia innych wydarzeń.

Póki co przedstawiciele studia nie mają dla nas żadnych informacji. Takowe pojawią się jeszcze w tym roku, także chyba prędzej zadebiutuje nowy sezon telewizyjnego serialu, niż zobaczymy urywek gameplay’u z gry.         

Źródło: pcworld.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię