Strona głównaGryAktualnościTwórcy Star Citizen mają problemy finansowe. Gdzie podziało się prawie 300 mln...

Twórcy Star Citizen mają problemy finansowe. Gdzie podziało się prawie 300 mln dolarów?

Star Citizen to światowy fenomen. Twórcy gry zbierają już od lat potężne pieniądze na grę, która nie jest nawet w fazie beta. Ostatnio sprawą zainteresował się Forbes i jak się okazuje, twórcy projektu mają problemy finansowe.

Zdaniem pracowników Cloud Imperium, problemy finansowe są spowodowane przez współzałożyciela studia – Chrisa Robertsa, który bardzo mocno ingeruje w każdy szczegół gry. Nie od dzisiaj wiadomo, że właściciel za mocno ingerujący w pracę to najgorsza możliwa rzecz, bez względu na dziedzinę. Nie ważne, czy są to redakcje, kluby sportowe, czy gastronomia. Zazwyczaj mówimy tu o osobie, która nie ma pojęcia o realiach pracy, ale ma wizje, które są niemożliwe do wykonania. Mimo wszystko wymaga na pracownikach ich realizację.

Zobacz: Star Citizen zebrał już 220 mln dolarów. Zamiast pełnej wersji kolejna aktualizacja

W ten właśnie sposób dochodzi do kuriozalnych sytuacji, w których zamiast obiecanych elementów gry, cały czas trwają prace nad zadowoleniem pana Robertsa. Bo jak inaczej nazwać sytuację, w której w ciągu 17 miesięcy powstaje zaledwie pięciu bohaterów gry? Albo że do tej pory jeszcze nie powstał żaden z obiecanych 100 systemów gwiezdnych, które gracze mieli swobodnie zwiedzać? Zamiast nich powstają nowe zawartości, których głównym zadaniem jest wyciąganie kolejnych pieniędzy od graczy.

Zobacz: Star Citizen to studnia bez dna. W 2017 roku gra kosztowała 4 mln dolarów miesięcznie

To wszystko musiało doprowadzić do pojawiania się skarg klientów. 129 z nich wpłynęło do amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu. Inwestorzy domagają się zwrotu 24 tys. dolarów.

Przed twórcami Star Citizena ciężki orzech do zgryzienia. Albo pracownicy studia dostaną swobodę działania i doprowadzą projekt do końca, albo też możemy być światkami spektakularnej klęski i zapewne lawiny pozwów osób, które będą chciały odzyskać zainwestowane pieniądze.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię