Strona głównaWiadomościTysiące banów w PUBG, uczciwi gracze mogą spać spokojnie

Tysiące banów w PUBG, uczciwi gracze mogą spać spokojnie

Zespół do spraw rozwoju PUGB skomentował sprawę oszustw i zapewnił, że podnajmowane są dodatkowe kroki w celu stworzenia bardziej przyjemnego środowiska.

Niedawno pisaliśmy o aresztowaniach, przez chińską policję, producentów oprogramowania hakującego PUGB oraz banowaniu nieuczciwych użytkowników. Dzisiaj wracamy do tematu oszustów.

Na oficjalnych forach, koordynator społeczności Hawkinz informuje, że zespół odkrył nowy schemat oszustw i podjęto już zdecydowane kroki w celu zapewnienia uczciwego i konkurencyjnego środowiska.

Ostatnio odkryliśmy nowy schemat cheatów w grze. W tym tygodniu przejrzeliśmy dane z rozgrywki ponad 10 milionów graczy i przeprowadziliśmy analizę milionów dzienników danych. Dzięki temu ćwiczeniu byliśmy wstanie zidentyfikować ponad 100 000 przypadków zastosowania schematu oszustwa w PUBG. Gracze ci zostaną permanentnie zbanowani w ramach jednej akcji. Jest to przykład dodatkowych środków, jakie podejmujemy w celu poprawienia jakości rozgrywki. Będziemy nadal sprawdzać w ten sposób logi, nawet jeżeli oznacza to ręczne filtrowanie miliardów rekordów. Ponadto szukamy możliwości zastosowania tego rozwiązania do wykrywania i blokowania większej liczby oszustów, a także nieustanne wzmacniamy nasze systemy bezpieczeństwa. W niektórych krajach również współpracowaliśmy z organami ścigania przeciwko deweloperom i dystrybutorom programów umożliwiających cheatowanie. Jesteśmy gotowi podjąć zdecydowane kroki przeciw nim.

Poza zwalczaniem oszustw, zespół zajmujący się rozwojem gry szuka sposobów na poprawienie wrażeń z walki przez przywrócenie równowagi w strefie niebieskiej. Hawkinz mówił, że w trakcie „wczesnego dostępu” otrzymali wiele informacji z prośbą o zbalansowanie rozgrywki tak aby spotkania i walka były mniej chaotyczne. Deweloper w związku z tym przeprowadził szereg testów, aby znaleźć rozwiązanie problemu. Na ten moment nie mógł jednak podjąć dodatkowych działań w temacie ze względu na konieczność dopracowania podstawowych systemów w grze.

Poniżej znajduje się lista zmian jakie są już sprawdzane na serwerze testowym.

Zmiany balansu rozgrywki dla strefy niebieskiej:

  • Zmniejszenie czasu oczekiwania stref niebieskich w fazie „mid-to-late”.
  • Lekko zmniejszono prędkość poruszania się niebieskich stref w fazie środkowej i końcowej.
  • Zwiększono obrażenia zadawane w ostatniej strefie.

Obawiacie się bana czy może cieszycie się ze zdecydowanych kroków podjętych przez wydawcę w celu poprawienia rozgrywki?

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię