Strona głównaGryUbisoft chce zniszczyć modę na Battle Royale. Planują zrobić tryb sieciowy do...

Ubisoft chce zniszczyć modę na Battle Royale. Planują zrobić tryb sieciowy do Assassin’s Creed

Francuzi doskonale wiedzą, że nie prześcigną Fortnite i PUBG. Stąd nie skopiują schematu multiplayer, a stworzą własny tryb rozgrywki…

Stało się jasne, że Ubisoft ma dość podkradania okruszków i planuje ofensywę wobec aktualnej mody w grach. Rzecz jasna, rozchodzi się o dwa tytuły – Fortnite i PUBG. Mimo że jest znacznie więcej deweloperów zajmujących się promocją Battle Royale, to jednak tylko wspomniane gry liczą się w wyścigu o graczy.

Nie znamy jeszcze konkretów, lecz Ubisoft prawdopodobnie już nad czymś pracuje. Wynika to z rozmowy redakcji Game Informer z Serge Hascoet (Chief Creative Officer w Ubisoft). Przyznał on, że nie zamierzają iść wytyczonym śladem gier Battle Royale, a skupiają się na własnych pomysłach.

Teraz wszyscy mówią o Battle Royale, ale uważamy, że choć 15 różnych firm tworzy takie gry, podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych, tylko dwie odniosą sukces. Wielu zostanie zabitych po drodze. Nie wiem, które z nich przetrwają. Na razie pracuję z moim zespołem nad tym, co dalej. Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego gry takie jak Fortnite odnoszą tak wielkie sukcesy, ale jednocześnie nie możemy ich skopiować. Chodzi o zrobienie czegoś innego, ale z takim samym destrukcyjnym podejściem. Mamy więc mnóstwo pomysłów. Testujemy wiele rzeczy wewnętrznie i być może tylko jeden trafi na rynek.

Co może Was zaciekawić, ich rozwiązanie na nowy tryb sieciowy może się pojawić w popularnej marce Assassin’s Creed. Całkiem możliwe, że rozchodzi się o najnowszą odsłonę. W wywiadzie Hascoet wspomina, że mają odpowiednią technologię, by wprowadzić tryb nawet dla 100 graczy, lecz muszą wpierw ocenić, czy warto się tym zająć. Z jego ust padło nawet hasło związane z cross-playem mobilnym, więc szykują chyba niemałą rewolucję w swoich planach wydawniczych. Na razie jednak wszystko jest okryte zmową milczenia.

Jeśli faktycznie odrzucają Battle Royale to czapki z głów. W końcu jakiś producent/wydawca zajmie się tworzeniem gier, a nie ich kopiowaniem…

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię