Strona głównaGryAktualnościUbisoft i Bungie pozywają dystrybutora cheatów Ring-1

Ubisoft i Bungie pozywają dystrybutora cheatów Ring-1

Gracze, którzy używają oprogramowania do oszukiwania w grach są plagą, która psuje innym graczom zabawę. Tym razem dwóch dużych deweloperów pozwało firmę Ring-1, która reklamuje pakiety różnych cheatów.

W pozwie Ubisoft i Bungie twierdzą, że oprogramowanie sprzedawane przez Ring-1 pogarsza i niszczy wrażania z gry, a swoją działalnością psuje ich reputację w oczach innych graczy. W szczególności dotyczy to sprzedaży aplikacji do oszukiwania w Destiny 2 oraz Rainbow Six Siege. Ring-1 sprzedaje pakiety hacków zawierających boty celujące, modyfikatory broni również do innych gier wieloosobowych. Firma sprzedaje oprogramowanie również dla Rust, Call of Duty: Modern Warfare, PUBG oraz Dead by Daylight za 75 euro lub 89 dolarów.

Zobacz: Ubisoft: pracownicy w liście otwartym wspierają ofiary dyskryminacji w Blizzardzie

Pozew dotyczy również łamania praw autorskich, deweloperów. Strona Ring-1 wykorzystuje grafiki z obu gier, które są chronione prawem autorskim. Deweloperzy domagają się zakazu sprzedaży oraz odszkodowania i zadośćuczynienia. Nie jest znana kwota jaką twórcy hacków mieliby zapłacić, jednak według deweloperów szkody mogą sięgać milionów dolarów.

To nie pierwszy raz kiedy deweloper podjął walkę z twórcami hacków. Niedawno wydawcy Call of Duty: Warzone – Activision udało się nakłonić twórcę aimbota nowej generacji do zaprzestania prac nad swoim projektem. Jednak nie wszystkie tego typu akcji kończą się w sposób polubowny. W marcu tego roku Tencent i chińska policja zamknęli stronę, która sprzedała hacki za 76 milionów dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię