Strona głównaGryAktualnościUbisoft idzie w ilość – firma planuje wydać kolejnych 10 gier serii...

Ubisoft idzie w ilość – firma planuje wydać kolejnych 10 gier serii Assassin’s Creed

Przez trzy lata gracze mieli możliwość chwilę odpocząć od cichego zabijania jako członek Zakonu Asasynów. Teraz jednak Ubisoft nie da chwili wytchnienia, bo planuje zalać nas kolejnymi grami serii.

Niedawno Ubisoft zakończył wsparcie dla Assassin’s Creed Valhalla i wypuściłem ostatnią aktualizację. Deweloper nie chce więcej dopuścić do sytuacji, że kolejne części będą udostępniane w takich dużych odstępach czasu. Dlatego w produkcji ma być aż dziesięć gier, które mają pojawić się w ciągu najbliższych lat na różnych platformach.

Obecnie wiemy o kilku z nich, a dokładniej: Mirage, Jade, Hexe, Red i Infinity. Ubisoft nie ujawnił jeszcze oficjalnie wieloosobowego Assassin’s Creed Invictus, oraz Nexus przeznaczonego dla VR. Do i tak długiej listy można dopisać jeszcze nazwy projektów Nebula, Raid i Echoes, o których pisał jakiś czas temu Tom Henderson.

Akcja AC Nebula miałaby zostać osadzona w Indiach, Imperium Azteków i na Morzu Śródziemnym. Za projekt ma odpowiadać Ubisoft Sofia, czyli ekipa odpowiedzialna za AC III: Liberation oraz Rouge. AC Raid ma być tworzone przez Ubisoft Chengdu i ma być to gra kooperacyjna w modelu free-to-play dla czterech graczy i oferować rozgrywkę PvE.

Natomiast AC Echoes ma być tworzone przez Ubisoft Annecy, który pracował wcześniej nad trybami sieciowymi poprzednich części oraz Splinter Cella. Ma to być gra multiplayer, która wykorzysta technologię chmury Ubisoft Scalar.

Według Hendersona, jeszcze w tym roku rozpocznie się kolejny cykl wydawniczy serii Assassin’s Creed, a kolejne gry będą pojawiać się co roku. W międzyczasie francuski deweloper ma wrzucać pomniejsze tytuły dla wielu graczy oraz VR. A tak ma prezentować się mapa premier:

  • 2023 – Assassin’s Creed Mirage
  • 2023 – Assassin’s Creed Nexus
  • 2024 – Assassin’s Creed Red
  • 2025 – Assassin’s Creed Invictus
  • 2026 – Assassin’s Creed Hexe

Oczywiście informacje te nie są potwierdzone przez Ubisoft i dlatego lepiej traktować je z lekkim dystansem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię