Strona głównaGryAktualnościUbisoft może zostać przejęty?

Ubisoft może zostać przejęty?

Firmy inwestycyjne mocno zainteresowały się Ubisoftem. Czy francuskiemu wydawcy grozi wykupienie?

Według informacji przekazanych przez serwis Bloomberg, Ubisoft wzbudza coraz większe zainteresowanie firm inwestycyjnych. Wygląda na to, że chcą one przejąć francuskiego wydawcę. Agencja powołuje się na osoby, które wolą pozostać anonimowe. Obecnie Blackstone Inc. oraz KKR & Co. badają spółkę pod kątem możliwości wykupienia.

Jednak jak zastrzega Bloomberg, Ubisoft nie rozpoczął jak na razie żadnych negocjacji z potencjalnymi nabywcami i nie jest jasne, czy główny udziałowiec jest skłonny do przeprowadzenia transakcji. Obecnie najwięcej akcji spółki jest w posiadaniu Yvesa Guillemonta, który dysponuje 15 procentami udziałów. Jak podkreśla Bloomberg nawet jeżeli jakieś rozmowy są prowadzone, to są na wczesnym etapie i nie jest jasne czy ktokolwiek zdecyduje się złożyć konkretną ofertę.

Zobacz: Crazy Taxi i Jet Set Radio powracają! SEGA pracuje nad nowymi grami

Tak czy inaczej na doniesienia te zareagowała już giełda przez co akcje Ubisoftu skoczyły o 11 procent w górę. Jest to miła odmiana po zeszłorocznych spadkach notowań. Nie jest to pierwsza tego typu akcja, gdy ktoś zaczyna się interesować Ubisoftem. Jakiś czas temu mogło dość do wrogiego przejęcia przez koncern medialny Vivendi, przed którym jednak Ubi udało się obronić.

Teraz pozostaje czekać na rozwój wydarzeń.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię