Strona głównaGryAktualnościF1 2022 - Edycja Standardowa bez darmowego update dla nowych konsol

F1 2022 – Edycja Standardowa bez darmowego update dla nowych konsol

EA i Codemasters zdradziły informację, dotyczącą F1 2022, która zmartwi posiadaczy konsol starszej generacji.

W mijającym tygodniu EA i Codemasters w końcu ogłosiły pierwsze większe szczegóły kolejnej edycji F1, zapowiedzianej na lipiec. Gra wyjdzie w dwóch edycjach – standardowej, kosztującej 60 dolarów oraz Champions Edition, w cenie 80 dolarów. Druga z nich ma obfitować w bonusy, z wcześniejszym dostępem na czele – dla nich gra będzie dostępna już od 28 czerwca. Niestety, są też wieści, które nie spodobają się graczom, a dotyczą dostępu do wersji past-gen i current-gen.

F1 2022

EA ma swoją politykę aktualizowania gier dla konsol obecnej generacji oraz wspierania jednocześnie obu generacji, nazwaną przez nich Dual Entitlement. W przypadku F1 2022, aktualizacja i przełączanie się pomiędzy wersją na poprzednią i obecną generację będzie możliwe jedynie w edycji Mistrzów. Jeśli natomiast kupicie edycję standardową w wersji past-gen – nie będzie możliwości zaktualizowania jej do nowej generacji. Oczywiście będzie jednak dostępna od początku gra w edycji standardowej, dedykowana current-gen. Można jednak wyobrazić sobie sytuację, w której po premierze gry posiadacz Xboxa One / PS4 kupi ją w wersji na starszą konsolę, a parę miesięcy później będzie chciał zaktualizować tytuł do wersji dla nowych konsol – taka operacja nie będzie możliwa, o ile nie kupił edycji Mistrzów.

Zobacz: F1 2021 – aktualizacja 1.17 adresuje problemy trybu online

Oprócz tego, autorzy poinformowali, że nie będzie dostępny multiplayer w wersji cross-platform, natomiast będzie można grać z posiadaczami innych generacji tego samego sprzętu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię