Strona głównaWiadomościUbisoft: To nie DRM wpływa na wysokie użycie procesora w Assassin’s Creed

Ubisoft: To nie DRM wpływa na wysokie użycie procesora w Assassin’s Creed

Graczom nie spodobało się, że w grze Assassin’s Creed Origins użycie procesora wzrasta nawet do 100 procent. Miała to być wina systemu zabezpieczeń VMProtect. Ubisoft się broni i twierdzi, że to nie wina DRM.

Użytkownik o pseudonimie Voksi przeanalizował kod Assassin’s Creed Origins i z jego informacji wynika, że gra ma podwójne zabezpieczenia. Ubisoft w pierwszej kolejności zdecydował się na zastosowanie Denuvo, które dzisiaj jest łamane w ciągu kilku godzin. Dodatkowym zabezpieczeniem jest VMProtect. I to właśnie ten mechanizm ma zwiększać użycie procesora o dodatkowe 30-40 procent.

Takie informacje, chociaż niesprawdzone i w żaden sposób niepotwierdzone, wywołały wściekłość wśród graczy. Na forach można znaleźć całe litanie przeciwko Ubisoftowi, który już wcześniej nie miał dobrej opinii. Na YouTubie można też znaleźć mnóstwo wideo, w których użytkownicy pokazują, jak użycie procesora wzrasta aż do 100 procent.

Tymczasem serwis Ars Technica postanowił zapytać u źródła. Rzecznik Ubisoftu jednoznacznie powiedział, że zastosowane zabezpieczenia nie mają wpływu na wydajność. Dodał wręcz, że gra celowo została tak zaprojektowana, aby jak najlepiej wykorzystywać moc obliczeniową maszyny, na której jest uruchamiana. Ma to zapewniać najlepsze działanie gry.

Jaka jest prawda? Tego nie dowiemy się, dopóki zabezpieczenia gry nie zostaną złamane i nie porównamy wersji z zabezpieczeniami i bez nich. Do tego czasu lepiej po prostu czekać i nie rzucać bezpodstawnych oskarżeń. Wiem, że Ubisoft ma fatalną opinię wśród graczy i częściowo sobie na to zasłużył, ale jednak wciąż nie mamy żadnych dowodów na negatywny wpływ VMProtect lub Denuvo na użycie procesora.

Źródło: Ars Technica

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię