Strona głównaGryAktualnościUbisoft zablokuje dostęp do części gier na Steam

Ubisoft zablokuje dostęp do części gier na Steam

Ciąg dalszy akcji Ubisoftu z wyłączaniem serwerów. Już niedługo Steam zablokuje dostęp do części gier Ubi m.in. Assassin’s Creed Liberation HD, Anno 2070. Nie byłoby to nic dziwnego gdyby nie niedawna promocja cenowa na te gry.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o wyłączeniu kilku serwerów starych gier oraz DLC. Teraz okazuje się, że problem będą mieli nie gracze nie tylko na swoich kontach Uplay, ale także na Steam. Na kartach produktów starszych gier Ubisoftu pojawia się informacja, że wkrótce gra zostanie usunięta z biblioteki Steam.

Obecnie problem dotyczy trzech produkcji:

  • Anno 0207 – dostęp na Steam zostanie zablokowany od 1 września
  • Assassin’s Creed Liberation HD – dostęp na Steam zostanie zablokowany od 1 września
  • Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic – dostęp na Steam zostanie zablokowany od 1 września
  • Space Junkies – dostęp na Steam zostanie zablokowany od 1 września

Od 1 września na prośbę Ubisoftu gry będą niedostępne dla graczy, którzy je zakupili. Co ciekawe niedawno można było je kupić w ramach wyprzedaży na Steam po obniżonej cenie. Na razie nie wiadomo czy za pośrednictwem Ubisoft Connect również zostanie wyłączony dostęp do tych produkcji. Co ciekawe, obecnie Assassin’s Creed Liberation HD nie można już wyszukać na Steam.

Zobacz: Marvel’s Midnight Suns – nowy zwiastun z Kapitanem Ameryką

Assassin’s Creed Liberation HD po 1 września nadal będzie dostępny jednak tylko z poziomu Assassin’s Creed 3 Remastered, czyli będzie konieczność kupienia gry jeżeli jej nie macie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię