Strona głównaWiadomościHideo Kojima przedstawiony jako morderca – szykują się grube pozwy

Hideo Kojima przedstawiony jako morderca – szykują się grube pozwy

Twórca serii Metal Gear Solid i Death Strainding został fałszywie powiązany z zabójstwem byłego premiera Japonii – Shinzo Abe. Studio Hideo Kojimy rozważa podjęcie działań prawnych i wytoczenie procesu.

Kilka dni temu w Japonii został zastrzelony były premier tego kraju – Shinzo Abe. Na miejscu aresztowano podejrzanego, który przyznał się do ataku. Według serwisu Kotaku, tragedia stała się obiektem żarów internetowych śmieszków. Według dziennikarzy, część osób zaczęła porównywać zamachowca do Hideo Kojimy.

Sytuacja wymknęła się spod kontroli do tego stopnia, że prawicowy francuski polityk nie mając pojęcia kim jest Kojima opublikował jeden z postów, który podpisał:

Skrajna lewica zabija.

Polityk musiał zostać dość szybko poinformowany o swojej gafie bo post zniknął, a w jego miejsce pojawiła się informacja z przeprosinami. Jak można przeczytać na koncie Damiena Rieu:

Naiwnie wziąłem żart za informację… nie sądziłem, że można tworzyć żarty o zamachu na człowieka, ale popełniłem błąd, nie sprawdzając jej przed udostępnieniem. Przepraszam Hideo Kojimę i fanów Metal Gear.

Jednak to dość szybko okazało się zbyt długim czasem. Jedna z greckich stacji telewizyjnych opublikowała komunikat w wydaniu swoich wiadomości. W programie pokazano zdjęcie Kojimy i wskazano jako podejrzanego zamachowca. Materiał można obejrzeć poniżej.

Zobacz: Diablo Immortal – gracze są masochistami czy mają syndrom sztokholmski, że nadal płacą?

Kojima Productions opublikowała publiczne oświadczenie, w którym informuje, że rozważa podjęcie działań prawnych przeciwko autorom fake newsów.

Osobiście uważam, że w pierwszej kolejności powinni dobrać się do tyłków specom od serwisu informacyjnego, którzy nie sprawdzili wiarygodności rewelacji, które puścili u siebie w kraju.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię