Strona głównaWiadomościUkład Chłodzenia Enermax ETS-N31. Przyjemny chłód dla zapracowanych procesorów

Układ Chłodzenia Enermax ETS-N31. Przyjemny chłód dla zapracowanych procesorów

Nasze procesory może i zbudowane są niczym tytani ze skał, lecz odczuwają wysokie temperatury tak, jak ich właściciele. Dlatego należy ulżyć im w cierpieniu i zapewnić optymalny układ chłodzenia.

Na rynku komputerowym nie brak modeli spełniających wymogi bezpieczeństwa dla CPU, lecz czasem ich instalacja na płycie głównej spotyka się z przeszkodami związanymi z wymiarem urządzenia chłodzącego lub niepasującym standardem montażu. Firma Enermax proponuje więc rozwiązanie w postaci ETS-N31.

Ich system chłodzenia powinien spełnić oczekiwania graczy, którzy nie mają zbyt dużo miejsca w jednostce, a jednocześnie chcieliby utrzymać rozsądną temperaturę procesora pracującego pod dużym obciążeniem. Model ETS-N31 jest o tyle uniwersalny, że współpracuje z większością podstawek CPU. Będzie go można zamontować na Intelu (LGA775/1150/1151/1155/1156/1366) i AMD (AM4/AM3/AM3+/AM2/AM2+/FM1
/FM2/FM2+). Jak widać lista jest dosyć długa, toteż nie będzie problemu z dopasowaniem chłodzenia do nowszych oraz starszych modeli CPU.

Enermax ETS-N31 charakteryzuje się układem wertykalnym. Na system chłodzenia składa się pionowy radiator, u podstawie którego znajdują się 3 miedziane rurki odprowadzające ciepło z procesora oraz 92 mm wentylator. Zastosowany w modelu ETS-N31 wiatrak choć nie osiąga prędkości znanych dla wirnika śmigłowca, lecz zakres jego obrotów 800-2000 starcza na to, by zagwarantować dobry przepływ powietrza. Mimo dużej średnicy nie wytwarza hałasu przekraczającego wartość 24,5 dB. Swoją moc czerpie z 4-pinowej wtyczki PWM. Zasilanie tego typu pozwala kontrolować obroty wiatraka z poziomu systemu operacyjnego lub BIOS-u.

Jeśli jesteście zainteresowani modelem Enermax ETS-N31 to musicie uzbroić się w cierpliwość, bowiem producent nie podał jeszcze informacji ani o cenie, aniżeli o dacie jego premiery.

Źródło: enermax.com, sakhtafzarmag.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię