Strona głównaWiadomościUltrapanoramiczny monitor BenQ z obsługą HDR i odświeżaniem 100 Hz

Ultrapanoramiczny monitor BenQ z obsługą HDR i odświeżaniem 100 Hz

BenQ EX3501R to nowy model ultrapanoramicznego monitora, który powinien spodobać się graczom. Chociaż rozmiar ekranu nie jest standardowy, to ma do zaoferowania kilka funkcji przydatnych w wielu popularnych tytułach.

BenQ EX3501R wyposażony jest w 35-calowy, zakrzywiony ekran w proporcjach 21:9. Może wyświetlać obraz w maksymalnej rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli. Samo to w sobie nie jest specjalnie emocjonujące, bowiem na rynku jest wiele podobnych modeli. To, co wyróżnia model BenQ, to między innymi obsługa obrazu w standardzie HDR (HDR10). Może to być przydatne w takich grach jak Counter-Strike: Global Offensive, w których wyraźnie i żywe kolory są bardzo ważne.

Monitor wykorzystuje matrycę AMVA produkcji firmy AU Optronics. Panel odświeża obraz z częstotliwością 100 Hz. Obsługuje przy tym technologię AMD FreeSync w zakresie od 48 do 100 Hz. Producent przygotował też tryby 24, 25 i 30 Hz, które mają być przydatne szczególnie w trakcie oglądania filmów. BenQ podaje, że model EX3501R osiąga kontrast dynamiczny na poziomie 2500:1, a jasność to 300 cd/m2. Z kolei czas reakcji to 4 ms między odcieniami szarości. Monitor ma obsługiwać 8-bitowe kolory, które mają wykraczać poza paletę barw sRGB. Nie zapomniano również o podświetleniu flicker-free i filtrze światła niebieskiego.

Urządzenie można zamontować na ścianie dzięki obsłudze standardu VESA 100 x 100 mm. Monitor oferuje jedno złącze DisplayPort 1.4 ze wsparciem dla AMD FreeSync, dwa HDMI 2.0, port słuchawkowy mini-jack 3,5 mm, a także dwa złącza USB 3.1 i jedno USB typu C. Cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: PC Monitors

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię