Strona głównaEsportPolska legenda Quake’a wraca do gry. Av3k awansował na Quake World Championship...

Polska legenda Quake’a wraca do gry. Av3k awansował na Quake World Championship 2017

W miniony weekend zakończył się ostatni turniej eliminacyjny do Quake World Championship 2017. Dzięki temu poznaliśmy 32 graczy, którzy wezmą udział w prestiżowym turnieju. Nie zabraknie polskiego przedstawiciela w postaci Macieja ‘Av3ka’ Krzykowskiego.

W tym momencie znamy już 32 uczestników turnieju Quake World Championship 2017, które odbędą się podczas tegorocznego QuakeCon w dniach 24-26 sierpnia w Dallas. Przez eliminacje udało się przebrnąć tylko jednemu Polakowi. Nasz kraj reprezentować będzie legenda sceny Quake’a – Maciej ‘Av3k’ Krzykowski, który wiele lat temu wielokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Świata.

Historia Macieja nie należy do zbyt szczęśliwych. Polak miał wszystko, aby zostać najlepszym graczem w historii Quake’a. W 2007 roku został najmłodszym w historii tej gry Mistrzem Świata. W pewnym momencie swojej kariery został pokonany tylko przez czterech graczy. Jednocześnie nigdy nie przegrał z inną legendą i wielokrotnym championem gry – Johnatanem ‘Fatyal1ty’ Wendelem, chociaż mierzyli się ze sobą kilkukrotnie. Jedno z jego zwycięstw znalazło się na liście magazynu GamePro w kategorii najważniejszych wydarzeń w historii esportu. Niestety, kariera młodego zawodnika w pewnym momencie przystopowała, a w 2015 roku został on zatrzymany przez policję pod zarzutem handlu narkotykami.

Na szczęście ‘Av3k’ poradził sobie z problemami osobistymi i teraz wraca na scenę z wielkim impetem. Już w sierpniu zobaczymy go na Quake World Championship w Dallas, gdzie będzie miał okazję zmierzyć się z wieloma innymi legendami sceny, np. Antonem ‘Coollerem’ Singovem, który jest jednym z tych graczy, któremu udało się pokonać Polaka w oficjalnym meczu. Sami nie możemy się doczekać tego turnieju i mamy nadzieję, że Maciej wróci na sam szczyt.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię