Strona głównaWiadomościUncharted 4: Kres Złodzieja grą roku 2016. Cztery statuetki BAFTA powędrowały do...

Uncharted 4: Kres Złodzieja grą roku 2016. Cztery statuetki BAFTA powędrowały do Inside

Studio Naughty Dog zakosiło główną nagrodę BAFTA. Zawadiacki urok Nathana Drake’a po raz kolejny został doceniony przez środowisko graczy i deweloperów.

Organizacja BAFTA, jak co roku, ogłosiła listę zwycięzców w kilkunastu kategoriach. W wyścigu po najważniejszą nagrodę startowały: Firewatch, Inside, Overwatch, Stardew Valley, Titanfall 2 i Uncharted 4: Kres Złodzieja. Obyło się bez niespodzianek. Po otworzeniu koperty na środek wyszli „ojcowie” Nathana Drake’a.

Aczkolwiek gra roku nie zgarnęła wszystkich laurów wyłącznie dla siebie. Niezależny projekt studia Playdead zdobył aż 4 statuetki za osiągnięcie artystyczne, najlepszy projekt gry, narrację i oryginalność marki. Choć Inside cechował się niewielkim budżetem to oferował ciekawą i głęboką rozrywkę.

Do grona zwycięzców dołączyły także Overcooked (brytyjska gra), Clash Royale (nagroda społeczności e-sports), Overwatch (gra wieloosobowa), The Last Guardian (osiągnięcie dźwiękowe). Specjalne wyróżnienie przypadło dla Brendy Romero. Doceniono ją za dotychczasową pracę i niezwykłe zaangażowanie w powstawanie gier.    

Źródło: gamespot.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię