Strona głównaWiadomościUOKiK prosi o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań influencerów

UOKiK prosi o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań influencerów

Influencerom coraz trudniej będzie się wytłumaczyć z nieuczciwych praktyk i reklamowania podejrzanych produktów. UOKiK postanowił przyjrzeć się ich działalności.

Od pewnego czasu UOKiK pilnie przygląda się czy materiały tworzone przez influencerów i mające na celu reklamowanie produktów lub usług, są odpowiednio oznaczane. Jednak ukrywanie reklam to jedno, ale jest jeszcze inna, naganna praktyka – reklamowanie podróbek znanych produktów, które to podróbki oczywiście dalece odbiegają jakością od oryginałów.

Zobacz: x-kom wycofuje się ze współpracy z Jasiem Kapelą

Swego czasu głośno było o akcji reklamowej pewnego modelu słuchawek, które nie dość, że były podróbkami właśnie to jeszcze w zdecydowanej większości nigdy nie trafiły do nabywców. Takie działania to kolejny cel urzędników.

Tym razem UOKiK informuje (m.in. na Twitterze) o możliwości zgłaszania im wszelkich przypadków podejrzanych wpisów w serwisach społecznościowych. Wystarczy napisać maila z opisem sytuacji na sc**@uo***.pl. Zgłoszenia są anonimowe, a być może dzięki nim internet choć odrobinę uwolni się od żenujących reklam.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceAntyweb
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię