Strona głównaWiadomościRozrywkax-kom wycofuje się ze współpracy z Jasiem Kapelą

x-kom wycofuje się ze współpracy z Jasiem Kapelą

Sklep internetowy x-kom na dzień przed Czarnym piątkiem wycofał się ze współpracy z aktywistą Jasiem Kapelą. Tym samym zaplanowana na dzisiaj premiera filmu z jego udziałem została odwołana.

Rzecznik prasowy x-kom – Kamil Szwarbuła poinformował, że firma popełniła błąd na etapie analizy i musiała odwołać emisję filmu Czarny piątek, do którego scenariusz napisał Jaś Kapela, również występujący w produkcji.

Zobacz: Halo Infinite – Dr Disrespect chce usunięcia z gry trybu Strongholds

Film miał opowiedzieć historię kilku influencerów, którzy wybierają się na wspólny wyjazd za miasto. Na miejscu zmuszeni są walczyć ze skutkami globalnego ocieplenia, w postaci oszalałych sprzętów elektronicznych.

W filmie grają m.in.  Kinga Kujawska, Żaneta „Shiianah” Łojas, Piotr „Ziemiak” Latała oraz Karol „Hutson” Hutny. W roli demonicznego recepcjonisty hotelu zagrał Jaś Kapela.

Jak swoje wystąpienie i napisanie scenariusza do produkcji skomentował sam Kapela:

Sam byłem zdziwiony, że x-kom mi złożył taką propozycję. Kiedy ich zapytałem, czemu akurat ja miałbym napisać ten scenariusz, odpowiedzieli, że ich zdaniem mamy bardzo podobne poczucie humoru i estetyki. Hehe. I to bardzo miłe, że z zasady bezduszne korporacje potrafią docenić taką antykapitalistyczną twórczość jak moja – komentuje Jaś Kapela, autor scenariusza „Czarnego piątku”.

Premiera horroru Czarny piątek była zaplanowana na dzisiaj na godzinę 23:40. Materiał miał trafić na platformę YouTube. Jednak tak się ostatecznie nie stanie. Jak czytamy w oświadczeniu x-kom:

Zaplanowana na czwartkową noc premiera filmu „Czarny piątek” została odwołana. Powodem tej decyzji jest błędny wybór, przez nas, jednego z uczestników projektu. Decyzja o zaangażowaniu Jasia Kapeli była nieprzemyślana i niepoparta wystarczającą analizą. Działania i idee, które prezentuje Jaś Kapela, są sprzeczne z wartościami naszej firmy i stanowczo się od nich odcinamy. Obiecujemy, że wprowadzimy zmiany, które uniemożliwią wystąpienie podobnej sytuacji w przyszłości. Bierzemy odpowiedzialność za nasz błąd. Przepraszamy.

W środę Kapela opublikował na Twitterze wpis atakujące Straż Graniczną, nawiązując do sprawy aktorki Barbary Kurdej-Szatan.

O Kapeli zrobiło się głośno po wystąpieniu w programie Hejt Park na Kanale Sportowym. Kapela bronił opłaty reprograficznej, która jest mocno krytykowana m.in. przez prowadzącego program Krzysztofa Stanowskiego. Ostatecznie na wizji Kapela wziął od Stanowskiego 700 złotych za udział w programie.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię