Advertisement
Strona głównaGryAktualnościValorant bez meczów między regionami

Valorant bez meczów między regionami

Riot Games przyznało, że w momencie oficjalnej premiery gry Valorant nie będzie możliwości rozgrywania meczów między różnymi regionami. To oznacza podział na serwery na wzór tych w League of Legends oraz Teamfight Tactics.

Taka informacja oznacza, że każdy region będzie działał w sposób samodzielny i odizolowany. W praktyce sprowadza się to do tego, że gracze z Ameryki nie będą mieli możliwości rozgrywania meczów ze znajomymi z Europy lub Azji. Oczywiście działa to też w drugą stronę i to samo tyczy użytkowników europejskich i azjatyckich.

Taka decyzja nie powinna dziwić i w sumie nie jest niczym nadzwyczajnym w świecie gier online. Przede wszystkim pozwoli uniknąć wysokich pingów na zbyt oddalonych od nas serwerach, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że granie w Europie na serwerach w Ameryce nie ma większego sensu. Poza tym takie podejście na zminimalizować wpływ cheaterów na grę. Nie od dzisiaj wiadomo, że w niektórych regionach jest więcej oszustów niż w innych i w ten sposób będą się oni kisić we własnym sosie.

Z drugiej strony Riot Games przyznało, że poszczególne regiony będą odizolowane w momencie startu pełnej wersji gry, co ma mieć miejsce w wakacje tego roku. Tym samym nie można wykluczyć, że w przyszłości taka możliwości zostanie udostępniona.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię