Strona główna Gry Aktualności Haker przekupił pracownika Roblox i zdobył dane graczy

Haker przekupił pracownika Roblox i zdobył dane graczy

Do niecodziennej sytuacji doszło w grze Roblox. Nieznany haker przekupił jednego z pracowników studia odpowiedzialnego za produkcję i w ten sposób zdobył dane wielu graczy. Jak sam przyznał, zrobił to, aby pokazać słabość zabezpieczeń.

Tajemniczy haker przyznał, że zdobył dostęp do danych milionów graczy Roblox. Wystarczyło, że przekupił jednego z pracowników studia. Początkowo chciał zdobywać wszystkie informacje za jego pośrednictwem, ale ostatecznie otrzymał dostęp do ogromnej bazy danych. Dzięki temu mógł nie tylko przeglądać dane, ale nawet je zmieniać, włącznie z dezaktywowaniem 2-stopniowej weryfikacji konta.

Haker chciał otrzymać nagrodę w zamian za znalezienie luki w zabezpieczeniach, ale Roblox Corporation odmówiło wypłaty z powodu podejrzanej działalności, w tym sprzedawania przedmiotów należących do innych użytkowników. Firma zgłosiła hakera do serwisu HackerOne, który zrzesza osoby szukające i zgłaszające ewentualne błędy w oprogramowaniu i słabe elementy systemów zabezpieczeń.

Roblox to jedna z najpopularniejszych gier online na świecie. Miesięcznie ma ona około 100 mln aktywnych graczy, co przekłada się na wartość na poziomie 4 mld dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

5 KOMENTARZE

  1. Mnie nie zhackowali ale mojego młodszego brata w grze na platformie ROBLOX owszem. Grał on w Dungeon Quest. Gdy następnego dnia wszedł na serwer konto miał zresetowane. co gorsza, wczoraj (w niedzielę 11.10.2020r) nie można było wejść na żaden serwer z powodu ataku Hackerów. Jednak udało mi się wejść w adopt me. Tylko na telefonie nie mogłam.Może o tym ataku hackerów coś napiszecie?

  2. Mi dziwiaj shakowali kobto na roblox kupilem robuxy potemkupilem rzeczy i kupilo mi bluzke ktora kosztuje 9$ ale nie usunelo mi wszytkie 1 raz to bylo 705 robux a za 2 380

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE