Do niecodziennej sytuacji doszło w grze Roblox. Nieznany haker przekupił jednego z pracowników studia odpowiedzialnego za produkcję i w ten sposób zdobył dane wielu graczy. Jak sam przyznał, zrobił to, aby pokazać słabość zabezpieczeń.

Tajemniczy haker przyznał, że zdobył dostęp do danych milionów graczy Roblox. Wystarczyło, że przekupił jednego z pracowników studia. Początkowo chciał zdobywać wszystkie informacje za jego pośrednictwem, ale ostatecznie otrzymał dostęp do ogromnej bazy danych. Dzięki temu mógł nie tylko przeglądać dane, ale nawet je zmieniać, włącznie z dezaktywowaniem 2-stopniowej weryfikacji konta.

Haker chciał otrzymać nagrodę w zamian za znalezienie luki w zabezpieczeniach, ale Roblox Corporation odmówiło wypłaty z powodu podejrzanej działalności, w tym sprzedawania przedmiotów należących do innych użytkowników. Firma zgłosiła hakera do serwisu HackerOne, który zrzesza osoby szukające i zgłaszające ewentualne błędy w oprogramowaniu i słabe elementy systemów zabezpieczeń.

Roblox to jedna z najpopularniejszych gier online na świecie. Miesięcznie ma ona około 100 mln aktywnych graczy, co przekłada się na wartość na poziomie 4 mld dolarów.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię