Advertisement
Strona główna Gry Aktualności Haker przekupił pracownika Roblox i zdobył dane graczy

Haker przekupił pracownika Roblox i zdobył dane graczy

- Reklama -

Do niecodziennej sytuacji doszło w grze Roblox. Nieznany haker przekupił jednego z pracowników studia odpowiedzialnego za produkcję i w ten sposób zdobył dane wielu graczy. Jak sam przyznał, zrobił to, aby pokazać słabość zabezpieczeń.

Tajemniczy haker przyznał, że zdobył dostęp do danych milionów graczy Roblox. Wystarczyło, że przekupił jednego z pracowników studia. Początkowo chciał zdobywać wszystkie informacje za jego pośrednictwem, ale ostatecznie otrzymał dostęp do ogromnej bazy danych. Dzięki temu mógł nie tylko przeglądać dane, ale nawet je zmieniać, włącznie z dezaktywowaniem 2-stopniowej weryfikacji konta.

Haker chciał otrzymać nagrodę w zamian za znalezienie luki w zabezpieczeniach, ale Roblox Corporation odmówiło wypłaty z powodu podejrzanej działalności, w tym sprzedawania przedmiotów należących do innych użytkowników. Firma zgłosiła hakera do serwisu HackerOne, który zrzesza osoby szukające i zgłaszające ewentualne błędy w oprogramowaniu i słabe elementy systemów zabezpieczeń.

Roblox to jedna z najpopularniejszych gier online na świecie. Miesięcznie ma ona około 100 mln aktywnych graczy, co przekłada się na wartość na poziomie 4 mld dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

26 KOMENTARZE

 1. mi nie shackowali ale mi smutno bo koledze który miał dominiusa za 1000000robux shackowali konto i płacze bo to było z mojej karty kredytowej

 2. Do mnie kurde tak o 14 koleżanka piszę: “ej bo jest atak hakerski na roblox to zmień se skina na nooba i wogóle tam nie wchodź”. Ona mnie uratowała przed samobójstwem.

 3. Hackerzy w roblox.włamują się na konta tylko rzeby udowodnić twurcą gry rze zabespieczenia są słabo.Chcą o ni tylko zarobić.Ale jeśli wejdą na kogoś konto.Na kturym jest bardzo durzo rubuxuw to mogą zmienic hasło mogą go shackować.Jeśli ktoś w roblox ma podejrzną maskę taką jak gracz: DeathDollie
  to musi być hackerem lub chcę kogoś nabrać.jeśli zobaczysz w jakięś grze naprzykład rze ktoś umie latać lib wysoko skakać lub bić swoim awatarem to musi być hacker.najczęściej morzna hackeruw spotkać w Adop Me.mogą o ni naprzykład dodać cie do snajomych i ci się włamać na konto.Trzeba uwarzać na gracza :
  DeathDollie
  BunelBunel
  TrashLife666
  ci gracze mogą cie shackować w adop me i w innych grach ale hackeruw jest wjęcej.prosze uwarzać.20 grudnia atak hackeruw.

 4. 20 grudnia atak hackeruw w roblox.trzeba zavespieczyć konta.jeśli ktoś ma robuxy to niech zmieni skin an nubka.20 grudnia nie grajcie w Adop Me bo pogą was shackowac.

 5. Mi nikt nie shakował konta, ale współczuję tym, którzy mieli inaczej. Pracownik źle zrobił, że zaufał hackerowi, a hacker powinien iść do więzienia, na 100 tysięcy lat!

 6. Mnie nie zhackowali ale mojego młodszego brata w grze na platformie ROBLOX owszem. Grał on w Dungeon Quest. Gdy następnego dnia wszedł na serwer konto miał zresetowane. co gorsza, wczoraj (w niedzielę 11.10.2020r) nie można było wejść na żaden serwer z powodu ataku Hackerów. Jednak udało mi się wejść w adopt me. Tylko na telefonie nie mogłam.Może o tym ataku hackerów coś napiszecie?

 7. Mi dziwiaj shakowali kobto na roblox kupilem robuxy potemkupilem rzeczy i kupilo mi bluzke ktora kosztuje 9$ ale nie usunelo mi wszytkie 1 raz to bylo 705 robux a za 2 380

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE