Advertisement
Strona głównaGryAktualnościValorant – kiedy wrócą rankedy? Jeszcze trochę poczekamy

Valorant – kiedy wrócą rankedy? Jeszcze trochę poczekamy

Valorant oficjalnie zadebiutował tydzień temu. Od premiery w grze nie są dostępne gry rankingowe, ponieważ twórcy chcą między innymi zapewnić jak największą stabilność rozrywki. Kiedy możemy liczyć na powrót rankedów? Okazuje się, że trochę jeszcze poczekamy.

Aktualizacja: Dyrektor gry – Joseph Ziegler – zdradził datę przywrócenia rankedów. Więcej szczegółów TUTAJ.

Pierwotny tekst:

Minął już tydzień od premiery Valoranta, a do gry wciąż nie wróciły gry rankingowe. Wiele osób czuje, że w produkcji Riot Games nie ma aktualnie co robić. Mecze nierankingowe nie sprawiają im żadnej przyjemności, bo nie ma do czego w nich dążyć poza lepszym poznawaniem map, postaci i gry jako całości. Dlatego często pojawiają się pytania o powrót rankedów. Głos w dyskusji zabrał jeden z pracowników Riot Games, który nie ma zbyt dobrych wiadomości.

Valorant – kiedy wrócą mecze rankingowe?

– Nadchodzą, ale jeszcze trochę. Wciąż utrzymujemy, że stanie się to „za kilka aktualizacji”. Minął dopiero tydzień od premiery, a zakładam że grałeś w zamkniętą betę. Wiele osób tego nie uświadczyło. Może jesteśmy trochę zbyt ostrożni w dawaniu przestrzeni grze do stabilizacji (balansu, serwerów, itd) ale może to jest koszt gładkiej premiery.

Osobiście czerpię przyjemność z gier nierankingowych, bo w meczach o rangę czuję mnóstwo presji. Nie mówię, że moja perspektywa jest właściwa, ale wydaje mi się, że jest wiele perspektyw w tej sprawie. Jeśli mówisz, że nie czujesz motywacji podczas zwykłych gier, a Ascent po prostu Ci się przejadł, może czas zrobić sobie przerwę! Nigdzie się nie wybieramy! Nie znaczy to, że lekceważymy Twoje prośby – nasz zespół słyszy je głośno i wyraźnie, ale mamy pewien plan, którego się trzymamy – napisał pracownik Riot Games.

To jasno oznacza, że rankedy nie wrócą do Valoranta w jutrzejszej aktualizacji, oznaczonej jako 1.1. Nie pojawią się też prawdopodobnie przy wprowadzeniu wersji 1.2. Kto wie, może przyjdzie nam na nie poczekać przynajmniej kilka tygodni. Do tego czasu wszyscy powinni dobrze zapoznać się z produkcją i nadrobić zaległości, jeśli nie mieli okazji uczestniczyć w becie. W tym samym czasie deweloper dopracuje balans rozgrywki, a także serwery.

Valorant już w tym momencie jest sporym sukcesem. Według Riot Games każdego dnia średnio 3 mln uruchamia ich nową grę. Pojawia się też coraz więcej profesjonalnych drużyn esportowych, a niektórzy zawodnicy CS:GO (także w Polsce) zdecydowali się na porzucenie gry Valve na rzecz Valoranta.

Pamiętajcie, że grę możecie pobrać za darmo z oficjalnej strony!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEsportnow
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię