Strona głównaGryAktualnościValorant – Riot chce w grze opowiedzieć historię

Valorant – Riot chce w grze opowiedzieć historię

Fabuła nie jest czymś do czego przywiązuje się uwagę w strzelankach dla wielu graczy. Nawet twórcy gier nie wysilają się w tej kwestii, albo mają z tym problemy. Riot chce jednak w Valorant opowiadać historię, która dodatkowo będzie miała wpływ na rozgrywkę.

Za większością strzelanek sieciowych nie skrywa się żadna głębsza historia czy fabuła. Valve nie zaprząta nią sobie nią głowy w przypadku CS:GO. Z kolei Blizzard stara się przemycić do Overwatch trochę fabuły z komiksów i animacji, jednak średnio to wychodzi. Riot zakłada, że Valorant będzie w tej kwestii zupełnie inne.

Premiera gry zaplanowana jest na lato tego roku. W Valorant trafimy na nową Ziemię, z futurystyczną technologią. W pewnym momencie historii tego świata doszło do zdarzenia, które zostało nazwane Pierwszym Światłem. Wywołało ono, wśród ludzi pewne mutacje, które uaktywniły nadnaturalne moce. To właśnie z tych mocy będą używać agenci podczas walki. Pierwsze Światło wywołało również konflikty światowe i powstanie nowych rządów. W wyniku tego, tajna organizacja powołała do życia grupę zwaną Valorant. Więcej na temat gry Riot nie chce na razie ujawnić.

Zobacz: Valorant – zobacz wymagania sprzętowe na PC

Valorant będzie miał ciągłą historię, która będzie się zmieniała i rozwijała po premierze gry. Będzie również trochę wydarzeń dziejących się poza grą, ale to wszystko znajdzie również swoje odzwierciedlenie w grze. Zespół Riot chce, aby gracze mogli zrozumieć osobowość postaci, które lubią, bez konieczności opuszczania gry i jak podkreśla David Nottingham dyrektor kreatywny Valorant:

Chcemy przyjąć podejście, w którym nie wyjaśniamy wszystkiego. W momencie premiery nie będzie strony z wszechświatem, która zawiera wszystkie szczegółowe historie […] Chcemy eksperymentować z małymi fragmentami historii, aby móc posypywać świat drobnymi wskazówkami niczym bułką tartą.

Nottingham zastrzega jednak, że nie oznacza to, że świat Valorant nie będzie się zmieniał i stale ewoluował. Wiele elementów mapy będzie się zmieniało. Za przykład podaje Fortnitenie, w którym Epic przemyca historię gdzieś obok i nie wpływa ona na rozgrywkę.

Zobacz: Valorant – poznaj wszystkich bohaterów i ich umiejętności

Na razie może być sobie ciężko to wyobrazić, widzieliśmy tylko fragment gry i kilka grafik. Z pewnością lepiej poznamy historię po tym jak gra wyjdzie i dane będzie pograć nieco dłużej.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepolygon
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię