Strona główna Wiadomości Valve banuje dewelopera, który sam pisał sobie recenzje

Valve banuje dewelopera, który sam pisał sobie recenzje

- Reklama -

Insel Games zaliczyło solidną wpadkę. Co gorsze, największym winowajcą jest prezes firmy. Namawiał on swoich pracowników do recenzowania gry, którą sami stworzyli. Valve było bezlitosne.

Pochodzący z Malty deweloper o nazwie Insel Games ma spory problem. Firma została zbanowana na Steamie i wszystkie jej gry zostały usunięte z platformy. To oznacza utratę prawdopodobnie najważniejszego kanału sprzedaży. Tak radykalna decyzja została podjęta po tym, jak wyciekły wiadomości e-mail, które prezes Insel Games pisał do swoich pracowników.

Wszystko zaczęło się od premiery nowej gry Wild Buster: Heroes of Titan. CEO firmy – Patrick Streppel – zaczął narzekać w e-mailach do pracowników, że tytuł nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Jako jeden z powodów podał małą liczbę recenzji, przez co gra nie miała oceny. Szef zauważył, że na Steamie znajduje się zaledwie 6 ocen użytkowników, a przecież w Insel Games pracuje więcej osób. W ten sposób zasugerował, aby pracownicy wzięli się do roboty i zaczęli pisać własne recenzje. Nie każdy na to przystał.

W kolejnych wiadomościach Patrick Streppel pisał, że jest rozczarowany, ale nie może nikogo zmusić do napisania recenzji gry, nad którą pracował. Jednocześnie zaproponował, żeby każdy kupił grę i ją zrecenzował, a następnie zgłosił się do niego po zwrot pieniędzy. Osoby, które nie chcą tego zrobić miały z kolei podać argumenty na swoją obronę. Widzicie jak to brzmi? Pracownicy Insel Games mogli poczuć się przestraszeni. Dlatego 2 dni później (16 czerwca) na Steamie pojawiło się kilkadziesiąt nowych recenzji.

Na nieszczęście dewelopera e-maile trafiły do Valve, któremu takie działania nie przypadły do gustu. Firma Gabe’a Newella podjęła drastyczne, ale słuszne kroki. Insel Games zostało zbanowane na Steamie, co oznacza usunięcie wszystkich produkcji z platformy. Deweloper próbował się jeszcze tłumaczyć, twierdząc, że chodziło tylko o zachęcenie pracowników do reklamowania gry wśród rodziny i znajomych, ale brzmi to po prostu śmiesznie i niepoważnie. Nie sądzę, aby Valve okazało litość po takim oświadczeniu. Z drugiej strony Wild Buster: Heroes of Titan ma teraz całkiem niezłą reklamę.

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE