Strona głównaWiadomościValve banuje dewelopera, który sam pisał sobie recenzje

Valve banuje dewelopera, który sam pisał sobie recenzje

Insel Games zaliczyło solidną wpadkę. Co gorsze, największym winowajcą jest prezes firmy. Namawiał on swoich pracowników do recenzowania gry, którą sami stworzyli. Valve było bezlitosne.

Pochodzący z Malty deweloper o nazwie Insel Games ma spory problem. Firma została zbanowana na Steamie i wszystkie jej gry zostały usunięte z platformy. To oznacza utratę prawdopodobnie najważniejszego kanału sprzedaży. Tak radykalna decyzja została podjęta po tym, jak wyciekły wiadomości e-mail, które prezes Insel Games pisał do swoich pracowników.

Wszystko zaczęło się od premiery nowej gry Wild Buster: Heroes of Titan. CEO firmy – Patrick Streppel – zaczął narzekać w e-mailach do pracowników, że tytuł nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Jako jeden z powodów podał małą liczbę recenzji, przez co gra nie miała oceny. Szef zauważył, że na Steamie znajduje się zaledwie 6 ocen użytkowników, a przecież w Insel Games pracuje więcej osób. W ten sposób zasugerował, aby pracownicy wzięli się do roboty i zaczęli pisać własne recenzje. Nie każdy na to przystał.

W kolejnych wiadomościach Patrick Streppel pisał, że jest rozczarowany, ale nie może nikogo zmusić do napisania recenzji gry, nad którą pracował. Jednocześnie zaproponował, żeby każdy kupił grę i ją zrecenzował, a następnie zgłosił się do niego po zwrot pieniędzy. Osoby, które nie chcą tego zrobić miały z kolei podać argumenty na swoją obronę. Widzicie jak to brzmi? Pracownicy Insel Games mogli poczuć się przestraszeni. Dlatego 2 dni później (16 czerwca) na Steamie pojawiło się kilkadziesiąt nowych recenzji.

Na nieszczęście dewelopera e-maile trafiły do Valve, któremu takie działania nie przypadły do gustu. Firma Gabe’a Newella podjęła drastyczne, ale słuszne kroki. Insel Games zostało zbanowane na Steamie, co oznacza usunięcie wszystkich produkcji z platformy. Deweloper próbował się jeszcze tłumaczyć, twierdząc, że chodziło tylko o zachęcenie pracowników do reklamowania gry wśród rodziny i znajomych, ale brzmi to po prostu śmiesznie i niepoważnie. Nie sądzę, aby Valve okazało litość po takim oświadczeniu. Z drugiej strony Wild Buster: Heroes of Titan ma teraz całkiem niezłą reklamę.

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię