Strona głównaWiadomościValve, Bethesda, Capcom i inni ukarani przez Komisję Europejską

Valve, Bethesda, Capcom i inni ukarani przez Komisję Europejską

Valve, Bethesda, Capcom oraz kilka innych firm z branży gamingowej zostało ukaranych przez Komisję Europejską za łamanie prawa o konkurencji.

Łącznie przez Komisję Europejską zostało ukaranych 6 firm, a sprawa dotyczy blokowania kluczy Steam. W poście na stronie Komisja ujawniła, że kara dotyczy Valve, Bandai Namco, Capcomu, Focus Home, Koch Media oraz ZeniMax, a łączna kwota kary wynosi 7,8 miliona euro. Wspomniane firmy miały złamać europejskie prawa dotyczące konkurencji.

W skrócie, Komisji Europejskiej nie spodobał się fakt, że Valve oraz wspomnieni wydawcy mogli ustawiać klucze jako możliwe do aktywowania tylko w konkretnych krajach. To stoi w sprzeczności w zasadach wspólnego rynku. Ze wszystkich ukaranych firm tylko Valve nie chciało współpracować z komisją.

Zobacz: Steam ma więcej aktywnych użytkowników niż Xbox i PlayStation

Firma Gabe’a Newella otrzymała karę przeszło 1,6 mln euro. Capcom musi zapłacić “zaledwie” 396 tysięcy euro, a w przypadku pozostałych firm rozpiętość kar wynosi od prawie 3 milionów euro w przypadku Focus Home do jedynych 340 tys. euro w przypadku Bandai Namco.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię