Strona głównaEsportValve już wzięło się za wybieranie kolejnego gospodarza Majora

Valve już wzięło się za wybieranie kolejnego gospodarza Majora

Najbliższy Major w CS:GO zostanie rozegrany dopiero pod koniec stycznia 2018 roku. Jednak Valve już teraz rozpoczęło poszukiwania organizatora Majora, który miałby odbyć się dopiero w połowie przyszłego roku. To zdecydowanie dobra zmiana!

Do tej pory organizatora najbliższego Majora poznawaliśmy dopiero 2-3 miesiące przed rozegraniem zawodów. Teraz ma się to zmienić. Valve już wzięło się za poszukiwania miejsca na Majora, który miałby się odbyć dopiero w połowie 2018 roku. Firma wysłała odpowiednią informację do wszystkich największych organizatorów turniejów esportowych, w tym prawdopodobnie ESL, PGL, DreamHacka, MLG, ale też Epicenter oraz StarLadder, dla których byłby to pierwszy turniej tej rangi. Informacja została oficjalnie potwierdzona przez Valve.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie zostanie wybrany organizator kolejnego Majora. Tajemnicą pozostaje też termin ogłoszenia miejsca rozegrania zawodów. Mam nadzieję, że Valve nie będzie tego trzymać w tajemnicy. Z informacji uzyskanych przez serwis HLTV.org wynika, że Major w połowie roku miałby odbywać się na przełomie sierpnia i września. Valve chce, aby był rozgrywany w takim samym systemie, co zbliżający się ELEAGUE Major. Oznacza to połączenie głównych kwalifikacji, rozgrywek grupowych i play-offów w jedną wielką imprezę.

Taką decyzję Valve można oceniać tylko pozytywnie. Zewsząd mówi się o profesjonalizacji esportu, tymczasem miejsce rozgrywania najważniejszych zawodów CS:GO poznawaliśmy raptem 2-3 miesiące wcześniej. Dla porównania stadiony rozgrywania Super Bowl są znane na kilka lat naprzód, co pozwala na lepszą organizację i dłuższe rozmowy z ewentualnymi sponsorami. To dobra informacja dla drużyn, organizatorów, ale też kibiców, którzy lepiej będą mogli zaplanować wyjazd na Majora. Oby tylko Valve po wybraniu miejsca rozgrywania zawodów jak najszybciej o tym poinformowało.

Chcielibyście kolejnego Majora w Polsce?

Źródło: HLTV.org

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię