Strona głównaGryAktualnościValve po cichu kończy produkcję Steam Link

Valve po cichu kończy produkcję Steam Link

Valve w krótkim poście na swojej stronie poświęconej Steam Link poinformował, że nie będzie produkować więcej urządzeń. Steam Link nie przyjął się na rynku tak jak życzyliby sobie jego twórcy.

Starszy inżynier, Sam Lantinga wyjaśnił, że Steam Link jest prawie w całości wyprzedany w Stanach Zjednoczonych i Europie, a firma nie zamierza kontynuować produkcji. Jeżeli chcielibyście stać się posiadaczami Steam Linka musicie się śpieszyć, bo wkrótce urządzeń zabraknie na rynku pierwotnym. Valve nadal będzie wspierało istniejące urządzenia Steam Link oraz oprogramowanie dla systemu Android. iOS nie będzie już wspierany.

Zobacz także: Twórcy remake’u Half-Life prezentują przepiękny trailer Black Mesa: Xen

Steam Link został ogłoszony w połowie 2015 roku. Umożliwia on strumieniowe przesyłanie gier i innych treści z komputera lub telefonu do telewizora za pomocą połączenia sieciowego. Wygodne rozwiązanie, jeżeli chcielibyście grać na dużym ekranie. Do grania potrzebny jest także Steam Controller lub pad do Xbox 360, lub Xbox One. Pudełeczko pozwala na grę w rozdzielczości FullHD w 60 klatkach na sekundę. W dniu premiery Steam Link kosztował 55 euro co również mogło wpłynąć na słabe zainteresowanie graczy. O planach wycofania Steam Link mówiło się już o dawana, a potwierdzeniem były wyprzedaże urządzenia, które można było kupić za ok. 70 złotych z kosztami przesyłki.

Valve na początku tego roku wycofało się również ze swojej innej nieudanej inicjatywy: Steam Machines, usuwając oprogramowanie ze sklepu Steam. Komputery w stylu konsoli miały ułatwiać grę w salonie na telewizorze, ale pomysł nie ruszył dalej, głównie z powodu wysokich cen. Najlepiej jakby Valve przestało bawić się w budowanie urządzeń a nauczyło w końcu liczyć do trzech i przygotowało Half Life 3 ;).

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię