Strona głównaGryAktualnościValve pracuje nad nową grą o nazwie kodowej Citadel. Czy w końcu...

Valve pracuje nad nową grą o nazwie kodowej Citadel. Czy w końcu ujrzymy Half-Life 3?

Deweloperzy z Valve wyraźnie coś kombinują i może to mieć związek z Half-Life. Co się naprawdę dzieje za drzwiami studia nie jest jasne, ale niektóre aktualizacje gier studia mogą podsuwać pewne wskazówki.

Citadel to główna siedziba Kombinatu, występująca w Half-Life 2 i HL2: Episode One. Co ciekawe, pierwsze nawiązania do Cytadeli pojawiły się w jednej z aktualizacji do Dota 2. Najpierw sądzono, że chodzi o poziom w swego rodzaju spin-offie Half-Life, którego rozgrywka miałaby się toczyć w VR. Potem coraz więcej przesłanek wskazywało na to, że chodzi o inny, oparty o Source 2 projekt Valve, w którym miałoby się pojawić mnóstwo elementów skradanki, zaawansowanej sztucznej inteligencji oraz minimapa z widokiem z góry. Szczególnie ten ostatni element nie pasuje do gry w wirtualnej rzeczywistości.

Swoje przemyślenia na temat nowego projektu Valve zebrał Tyler McVicker na swoim kanale na YT:

Oczywiście wszystko to zaledwie domysły i nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, że Valve pracuje nad nową grą w świecie Half-Life, ani nawet, że pracują nad jakąś strzelanką. Fakt, że w kodzie Dota 2 są pewne nawiązania do projektu, a sama MOBA korzysta z podobnego builda w Source 2, może równie dobrze wskazywać, że mamy do czynienia z jakąś grą taktyczną. Może coś w stylu X-COM?

Zobacz: Half-Life 3: GabeN sugeruje rozpoczęcie prac nad grą?

Source 2 można wykorzystać do wielu tytułów, spekulacje mogą być więc bardzo szerokie. Jedno jest pewne – miliony graczy na świecie odetchną z ulgą jeśli plotki o Half-Life 3 w końcu się potwierdzą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię