Strona głównaWiadomościHardwareMarka Toshiba Memory odchodzi do historii. Zastąpi ją Kioxia

Marka Toshiba Memory odchodzi do historii. Zastąpi ją Kioxia

Toshiba Memory do końca roku przestanie istnieć. Nie chodzi jednak o to, że firma upada. Po prostu zmienia nazwę na Kioxia. To prawdopodobnie przygotowanie do wejścia na giełdę.

Już od jakiegoś czasu spekulowało się, że Toshiba Memory zamierza jeszcze w tym roku zadebiutować na giełdzie. Póki co nie zostało to potwierdzone, ale wiemy, że dokładnie 1 października firma zmieni nazwę na Kioxia. To prawdopodobnie przygotowanie do rynkowego debiutu.

Zobacz: Nowy rekord podkręcania pamięci RAM! Poprzedni wytrzymał tylko dzień

W tym miejscu możecie się zastanawiać – skąd pomysł na taką nazwę? To połączenie dwóch słów: kioku – po japońsku oznacza „pamięć” (memory) oraz axia – po grecku oznacza „wartość” (value). Stacy J. Smith – prezes wykonawczy Toshiba Memory – w rozmowie z Financial Times zapewnia, że nie odcinają się od marki Toshiba. Jej zdaniem jest wręcz przeciwnie i na jej fundamentach budują nową, niezależną markę.

Zobacz: Pamięci RAM będą coraz tańsze. Ciągłe obniżki aż do trzeciego kwartału

Warto pamiętać, że Toshiba Memory w rzeczywistości niewiele ma już wspólnego z samą marką Toshiba. Po skandalu z 2015 roku japońska firma była zmuszona zwolnić 8 tys. pracowników i sprzedać wiele swoich oddziałów. Toshiba Memory w 2018 roku za kwotę 18 mld dolarów trafiło w ręce konsorcjum, na czele którego stoi Bain Capital. Od tamtej pory jest to niezależna od Toshiby marka. Co więcej, jest to drugi na świecie producent pamięci flash (za Samsungiem).

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię