Strona głównaEsportValve wprowadza bardzo ważne zmiany w Majorach CS:GO

Valve wprowadza bardzo ważne zmiany w Majorach CS:GO

Został niecały tydzień do rozpoczęcia FACEIT Major 2018 w Londynie. Tymczasem zaledwie kilka dni przed startem najważniejszego turnieju w tym roku Valve wprowadza bardzo ważną zmianę dla wszystkich drużyn.

Zmiana jest dość ważna. O co chodzi? Dwie drużyny, które fazę Nowych Legend zakończoną wynikiem 0:3 (trzy porażki i żadnego zwycięstwa) nie otrzymają automatycznej kwalifikacji do kolejnego Majora. Zamiast tego będą musiały awansować na IEM Katowice 2019 (to kolejny Major) przez Minory.

Od niedawna Major podzielony jest na trzy fazy. Pierwsza to faza Nowych Pretendentów. To wcześniejsze kwalifikacje, do których dostaje się 8 zespołów z miejsc 9-16 na poprzednim Majorze i 8 z Minorów. Kolejna jest faza Nowych Legend. Do niej awansuje 8 najlepszych zespołów z fazy Nowych Pretendentów i 8 drużyn ze statusem Legendy, czyli zespoły z miejsc 1-8 na poprzednim Majorze. Do tej pory cała szesnastka miała zapewniony udział w kolejnym turnieju tej rangi – drużyny 1-8 jako Legendy, a zespoły 9-16 w fazie Nowych Pretendentów. Teraz to się zmieni. Miejsca na kolejnym Majorze nie dostaną organizacje, które zajmą miejsca 15-16 z bilansem 0:3.

Kto otrzyma dodatkowe 2 miejsca w Minorach? Wszystko będzie zależało od dodatkowych kwalifikacji. Tradycyjnie zespoły z miejsc 1-2 na Minorach otrzymają awans do fazy Nowych Pretendentów. Z kolei zespoły z 3. miejsca powalczą w dodatkowych kwalifikacjach o dwa pozostałe sloty. Może to brzmieć trochę skomplikowanie, ale w gruncie rzeczy jest bardzo łatwe.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceValve
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię