Strona głównaWiadomościXbox dostępny w abonamencie. Czy jest się czym interesować?

Xbox dostępny w abonamencie. Czy jest się czym interesować?

Pomysły Microsoftu są coraz bardziej zaskakujące. Firma potwierdziła dzisiaj, że planuje udostępnianie “paczek”, złożonych z konsoli, Xbox Live i Game Pass w… miesięcznym abonamencie.

Microsoft usiłuje zamienić w abonament co tylko się da. Teraz firma potwierdziła swoje plany dotyczące konsoli Xbox One X/S w najbardziej bezpośredni z możliwych sposobów – w ich sklepie internetowym pojawiły się linki z informacjami o ofertach, w których w zamian za comiesięczną opłatę otrzymujemy wspomniany wyżej zestaw.

Zestawy do wyboru są dwa – z konsolami Xbox One X za $34.99 oraz Xbox One S za $21.99. Niestety od razu muszę rozczarować tych, którzy planowali wziąć sobie konsolę “na próbę” i oddać po miesiącu lub dwóch. Zainteresowani propozycją MS muszą się zobowiązać do opłacania “abonamentu” przez dwa lata. Z kalkulacji wynika, że taka oferta pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy w porównaniu do zakupu konsoli i abonamentów na obie usługi, ale oszczędność nie będzie raczej powalająca.

Propozycja Microsoftu ma też kilka innych minusów – wspomniałem o linkach do informacji o ofertach. No właśnie, podpisania umowy nie dokonamy online, a jedynie osobiście w jednym z współpracujących z firmą sklepów, głównie na terenie USA, Australii, Kanady i Puerto Rico. Próżno na mapie szukać Polski. Po drugie, klient oprócz podpisania dwuletniego “cyrografu”, musi zgodzić się na udział w Dell Preferred Account – to w skrócie linia kredytowa, do której najpierw musimy się “zakwalifikować”, zanim w ogóle będziemy mogli myśleć o jakichkolwiek zakupach.

Jednym słowem, oferta, która na pierwszy rzut oka wygląda na bardzo interesującą, przy bliższej analizie nie jest już tak ciekawa i opłacalna. A co Wy o niej sądzicie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię