Strona głównaGryValve wyłącza wymiany w CS:GO i Dota 2 w Holandii. Co się...

Valve wyłącza wymiany w CS:GO i Dota 2 w Holandii. Co się stało?

Europa zażarcie walczy ze skrzynkami, paczkami i wszystkim innym, co można określić mianem lootboxów. Sprawą zajmuje się już między innymi polski rząd. Tymczasem Valve musiało wyłączyć wymiany przedmiotami z CS:GO i Dota 2 dla wszystkich Holendrów.

Holandia już wcześniej uznała lootboxy za hazard i dała wszystkim firmom czas do 20 czerwca na zmianę mechanizmów ich działania. Właśnie dlatego Valve musiało wyłączyć wymiany wszystkich przedmiotów z CS:GO i Dota 2. Co ciekawe, nadal można otwierać skrzynki. Okazuje się bowiem, że nowe prawo zabrania tego tylko w momencie, gdy użytkownicy mogą wymieniać się przedmiotami. Można powiedzieć, że Valve znalazło lukę w przepisach i póki co zamierza ją wykorzystywać.

Na ten moment mieszkańcy wielu pozostałych europejskich krajów nie mają powodów do zmartwień (jeśli lubicie lootboxy). W większości debatuje się na ten temat, ale póki co nie podjęto żadnych kroków. Tak samo jest między innymi w Polsce. Holandia – obok Belgii – jest jedynym krajem, który wprowadził przepisy uznające skrzynki i wszelkiej maści paczki za hazard. Szkoda, że prawo jest jak na razie dziurawe i w rzeczywistości może skłonić graczy do jeszcze częstszego otwierania lootboxów, w końcu nie będą mogli kupić przedmiotów na rynku Steam.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię