Strona głównaGryAktualnościValve zmienia strategię i odchodzi od VR. Jest szansa na Half-Life 3

Valve zmienia strategię i odchodzi od VR. Jest szansa na Half-Life 3

Według najnowszych przecieków, Valve zmienia strategię i odchodzi od VR. Teraz priorytetem ma być Steam Deck i gry na niego. Mała grupa deweloperów próbuje rozpocząć prace nad Half-Life 3.

Youtuber Tyler McVicker, który wcześniej działał pod pseudonimem Valve News Network przekazał kilka ciekawych informacji na temat obecnej sytuacji w Valve. Według jego słów, ekipa Gabe’a Newella straciła parcie na tworzenie gier VR. Według pracowników studia pionierem stał się Facebook i nie ma sensu z tym walczyć. Facebook zdominował pod tym względem rynek, również w kwestiach sprzętu, sprzedając tani Oculus Quest 2.

Zobacz: Arcane – świetny serial i ogromny krok w kierunku rozwoju uniwersum Runeterry

Odejście od VR spowodowało lukę, którą trzeba wypełnić. Tym samym Project Citadel stracił komponent VR. Obecnie ma to być pokaz możliwości Steam Decka. Gra jest kooperacyjną mieszanką strzelanki i RTS-a osadzonego w uniwersum Half-Life. Nad grą ma pracować spory zespół deweloperów. W ciągu dwóch lat powinniśmy zobaczyć oficjalną zapowiedź produkcji.

Ciekawsza jednak wydaje się kolejna informacja, która daje nadzieję. Mała grupa deweloperów ma zajmować się Half-Life 3. Jednak do tematu należy podchodzić bardzo ostrożnie i nie traktować tego jako oficjalne potwierdzenie, że HL3 zostanie wydane. Na razie mała grupa pracowników zajęła się tym, jednak nie wiadomo co z tego wyjdzie. Valve wcześniej już kilka razy próbowało powołać do życia Half-Life 3 jednak kończyło się to porażką.

Odejście od VR nie oznacza jednak, że Valve nie będzie próbowało, jednak już na mniejszą skalę. Obecnie w produkcji mają być gogle nowej generacji. Te jednak mogą trafić na rynek dopiero za kilka lat, o ile oczywiście wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem. Firma nie ma teraz na to aż tak dużego parcia. Według szacunków McVickera szanse na doprowadzenie projektu do końca to zaledwie 50%.

W produkcji jest również nowa gra VR  z uniwersum Half-Life, jednak projekt jest obecnie w fazie prototypowej i nikt nie zajmuje się stroną fabularną gry. Według McVickera projekt zostanie porzucony, jako niedający perspektyw na przyszłość. Projektem zajmuje się kilka osób, a większość, która wcześniej pracowała przy Alyx teraz zajmuje się pracami związanymi ze Steam Deckiem.

Obecnie w Valve trwa miesięczna przerwa świąteczna i wiele rzeczy powinno wyklarować się po ich powrocie. Wielokrotnie po takich przerwach jedne projekty umierały, ale powstawały nowe. Teraz może być podobnie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię