Strona głównaWiadomościOprogramowanieMozilla kończy wsparcie dla managera haseł Firefoxa

Mozilla kończy wsparcie dla managera haseł Firefoxa

Mozilla ogłosiła kilka dni temu, że jej manager haseł dla Firefoxa – Lockwise – straci wsparcie w połowie grudnia. Po tym czasie nie będzie możliwe ich pobranie ani reinstalacja.

Ostatnie wersje Firefox Lockwise oznaczone są numerami 1.8.1 dla iOS oraz 4.0.3 dla Androida, a ich “życie” zakończy się 13 grudnia. To, co zaczęło się w 2018 roku jako mała, eksperymentalna aplikacja nazwana Lockbox, kończy swój żywot jako całkiem poważna aplikacja dla użytkowników iOS, Androida oraz desktopów.

Zobacz: Internet Explorer zostanie uśmiercony w przyszłym roku

Lockwise pozwala na dostęp do zapisanych haseł oraz automatyczne wypełnianie pól do logowania wszędzie tam, gdzie aplikacja była dostępna. Z czasem pojawiła się też wersja w postaci rozszerzenia dla przeglądarki. Teraz jej fanom pozostaje trzymanie na dysku wersji APK, chociaż przy braku wsparcia może to nie być najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Mozilla Firefox

Artykuł na stronie Firefoxa sugeruje od teraz korzystanie z haseł poprzez natywne przeglądarki. Mozilla sugeruje także, że jakoś w grudniu aplikacja na iOS otrzyma możliwość zarządzania hasłami systemowo. Mozilla ma po prostu przejąć funkcje Lockwise, a docelowo zintegrować je z przeglądarkami na wszystkich platformach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTheVerge
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię