Strona głównaWiadomościVega 64 szybsza od GTX 1080. Poznaliśmy pierwsze wyniki testów

Vega 64 szybsza od GTX 1080. Poznaliśmy pierwsze wyniki testów

Wciąż trwa embargo na publikowanie testów kart graficznych AMD Radeon RX Vega. Jednak powoli zaczynają wypływać pierwsze wyniki, które są dość optymistyczne. Okazuje się bowiem, że Vega 64 jest szybsza od GTX 1080, a Vega 56 pokonuje GTX 1070.

Test miał być przeprowadzony przez serwis Chiphell. Co prawda nie wiemy, na jakich grach i w jakich benchmarkach wszystkie karty zostały sprawdzone, ale wykres wygląda na wiarygodny. Należy jednak zwrócić uwagę, że testowane były tylko i wyłącznie modele referencyjne i to chłodzone powietrzem. Autorskie konstrukcje z oczywistych względów radzą sobie nieco lepiej.

To, co przede wszystkim powinno cieszyć, to bardzo dobry wynik karty AMD Radeon RX Vega 56. Okazała się ona lepsza od GTX-a 1070. Przy cenie 400 dolarów to rewelacyjny wynik, który jest bardzo problematyczny dla Nvidii. Pytanie tylko – czy Radeony rzeczywiście będą miały tak niską cenę? Już pojawiają się pogłoski na temat bardzo dobrej wydajności Vegi w kopaniu kryptowalut. Jeśli się to potwierdzi, to karty Czerwonych znowu zostaną błyskawicznie wykupione i niewielu graczy zdąży się nimi nacieszyć.

A jak radzi sobie AMD Radeon RX Vega 64, czyli najmocniejszy układ w stajni Czerwonych? Jest nieznacznie lepszy od GTX-a 1080, ale wciąż sporo traci do GTX-a 1080 Ti. Jednak nie ma powodów do zmartwień. Mowa przecież o wersji chłodzonej powietrzem. AMD szykuje jeszcze wariant z systemem chłodzenia cieczą, który będzie miał wyższe taktowania, a przez to lepszą wydajność. Co prawda nie spodziewałbym się aż tak dużego skoku, aby dobić do wydajności wersji Titanium, ale z pewnością będzie dużo lepiej.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię