Strona głównaEsportVenatores awansują na V4 Future Sports Festival

Venatores awansują na V4 Future Sports Festival

Niespodziewanie zakończyły się polskie eliminacje do turnieju V4 Future Sports Festival. Najwięksi faworyci musieli uznać wyższość Venatores. To stark z kolegami pojadą na finały do Budapesztu.

Już w półfinale z eliminacjami pożegnali się główny faworyci eliminacji, czyli AGO Esports. Zostali oni pokonani przez Venatores 2:1 (10:16 Mirage, 16:13 Train, 16:13 Cache). W drugi półfinale, po dwumapowym, ale bardzo wyrównanym pojedynku lepsi okazali się gracze Team Kinguin, którzy wygrali 2:0 z PRIDE (19:16 Mirage i 16:14 Cache).

Finałowe spotkanie między Venatores i Team Kinguin rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia tych pierwszych. Na mapie Mirage, wybranej przez Pingwiny, stark z kolegami niespodziewanie prowadzili już 13:5 i wydawało się, że losy pierwszego punktu są przesądzone. Wtedy drużyna Team Kinguin wykorzystała pauzę taktyczną, po której dokonali niemal niemożliwego, doprowadzając do remisu 15:15 i dogrywki. Tą wygrali ostatecznie wynikiem 22:19.

Dwie kolejne mapy nie były już tak emocjonujące. Na obu lepsi okazali się gracze Venatores. Najpierw wygrali 16:10 na Cache’u, aby później przypieczętować zwycięstwo na Trainie (16:7). Szczególnie dobrze zaprezentowali się w tym pojedynku Michał ‘Soon’ Wójcicki i Krzysztof ‘Goofy’ Górski z Venatores oraz Michał ‘Michu’ Muller z Team Kinguin.

V4 Future Sports Festival odbędzie się w dniach 23-25 marca w Budapeszcie. Pula nagród dla samego turnieju CS:GO wynosi aż 500 tys. euro. W turnieju zagrają: FaZe Clan, Virtus.pro, Mousesports, HellRaisers, Venatores, Dark Tigers, GameAgents i eXtatus.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię